کد خبر: 715832 A

فرمانده انتظامی انار خبر داد:

فرمانده انتظامی انار گفت: سه پسر جوان که در فضای مجازی خود را دختر جلوه داده و از طعمه خود اخاذی کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا خلیلی نژاد در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی از پسر نوجوانش توسط افرادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پسر نوجوان این مالباخته در فضای مجازی با فرد ناشناسی که خود را دختر معرفی کرده آشنا شده و یک مدت با هم تبادل متن و عکس خصوصی داشته‌اند و نهایتا آن فرد ناشناس با تهدید به انتشار همین عکس‌ها و اطلاعات خصوصی از این پسر نوجوان بیش از ۴۰ میلیون ریال اخاذی می‌کند.
 
سرهنگ خلیلی نژاد با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار به تدریج این مبلغ را طی یکسال از این پسر نوجوان دریافت کرده بود اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی با جمع آوری مستندات لازم و اقدامات تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهمان که سه پسر جوان بودند را شناسایی و آنان را با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: این سه نفر در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس صراحتا به انجام بزه انتسابی و اغفال مالباخته با جا زدن خود به عنوان یک دختر اقرار کردند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
 
سرهنگ خلیلی نژاد در پایان یادآور شد: فضای مجازی محیطی است که کاربران می‌توانند با هر هویت، نام و نشانی حاضر شده و خود را شخصیتی با جنسیت متفاوت از آنچه هستند معرفی کنند بنابراین در این فضا نباید به هیچ عنوان به افراد ناشناس اعتماد و اطلاعات شخصی را رد و بدل کنیم.

دستور کار پلیس شناسایی و دستگیر فضای مجازی ماموران پلیس جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر