کد خبر: 715779 A

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از جراحی و درمان رایگان دانش آموزان خوزستانی مبتلا به بیماری‌های سر و گردن توسط یک تیم پزشکی مجرب در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد تقی‌زاده گفت: دبیرخانه درمان رایگان بیماری‌های سر و گردن «شکاف لب و کام» با هدف شناسایی و تحت پوشش قرار دادن تمامی دانش آموزان خوزستانی که به این بیماری ها مبتلا هستند، در شهرستان رامهرمز مستقر شده است.
 
وی افزود: 40 منطقه و ناحیه آموزش و پرورش خوزستان اطلاعات پزشکی مربوط به دانش آموزان را به این دبیرخانه ارسال کردند که پس از بررسی عکس ها و اطلاعات دریافتی، چگونگی فرآیند درمان و جراحی دانش آموزان به خانواده های آن ها اطلاع داده می شود.
 
وی با بیان اینکه این طرح طی سال های گذشته نیز در استان خوزستان اجرا شده است، اضافه کرد: یک تیم تخصصی به سرپرستی دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی طی روزهای هشتم و نهم بهمن ماه در استان خوزستان حضور دارند و دانش آموزان خوزستانی دارای بیماری های شکاف لب و کام را در بیمارستان دزفول تحت عمل جراحی قرار می دهد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه فعالیت این تیم پزشکی کاملا خیرخواهانه و رایگان است، اضافه کرد: این تیم بزرگ پزشکی تا کنون سفرهای زیادی را به استان های کمتر توسعه با اولویت ارائه خدمات پزشکی به دانش آموزان داشته است و کودکان و نوجوانان دارای ناهنجاری های مادرزادی سر و گردن را تحت پوشش جراحی های رایگان قرار داده است.
 
وی اضافه کرد: تا کنون بیش از 200 پرونده پزشکی دانش آموزی توسط همکاران ما در سطح استان مورد بررسی قرار گرفته است و سی دی اطلاعات تکمیلی 70 دانش آموز توسط دبیرخانه استانی این طرح جهت دریافت نوبت عمل، برای این تیم پزشکی در تهران ارسال شده است.
 
تقی‌زاده یادآور شد: دانش آموزان بیماری که هنوز اطلاعات تکمیلی پزشکی آنها توسط کارشناسان بهداشت مناطق به دبیرخانه ارسال نشده است، بلافاصله پس از ارسال اطلاعات پزشکی در نوبت عمل قرار می گیرند.
 

 
 

آموزش و پرورش بیمارستان جراحی دانش آموزان درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر