کد خبر: 715752 A

معاون آب و فاضلاب کشور تاکید کرد:

معاون نظارت بر بهره برداری از تاسیسات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: یکی از راهکارهای حل مسئله آب در استان بوشهر، احداث آب شیرین کن است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا کشفی صبح سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات آب استان بوشهر اظهار داشت: یکی از راهکارهای حل مسئله آب در استان بوشهر، احداث آب شیرین کن است و این موضوع در شرکت آب و فاضلاب مورد مطالعه و تصویب قرار گرفته و در حال جانمایی اجرای طرح های آب شیرین کن در استان بوشهر هستیم.
 
وی افزود: یکی از مشکلات ما در این زمینه، تامین زمین مناسب برای احداث آب شیرین کن در استان بوشهر است و باید در این زمینه اقدامات لازم تسریع شود و پس از تعیین زمین، اراضی برای ساخت آب شیرین کن حفظ شوند.
 
معاون نظارت بر بهره برداری از تاسیسات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، ۸۰ هزار مترمکعب در شبانه روز از طریق شیرین سازی به ظرفیت تولید آب استان بوشهر افزوده می شود.
 
کشفی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از مجتمع آبرسانی بوشیگان خاطرنشان کرد: اقدامات فنی و مهندسی خوبی در این مجتمع صورت گرفته است و این روند همچنان ادامه دارد.
 
وی با اشاره به سهم شهر بوشهر از موضوع تبصره ۳ گفت: موضوع تبصره ۳ یا مشارکت مردمی در اجرای طرح های آبرسانی در شهر بوشهر مورد تاکید است و سهم بوشهر از این موضوع صفر است، لذا می توان با همکاری و مشارکت شورا و شهرداری سهمی از این موضوع برای اجرای طرح های آبرسانی بوشهر اختصاص داد.
 
معاون نظارت بر بهره برداری از تاسیسات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: سهم اعتباری از تبصره ۳ یک فرصت برای شرکت آب و فاضلاب بوشهر است که بتواند خدمات و پروژه‌های خود را به نحو بهتری مدیریت کند.
 
کشفی گفت: تمام نیاز استان بوشهر به آب شیرین کن در قالب خرید تضمینی را در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دادیم و ۸۰ هزار مترمکعب آب شیرین کن هم در حال انعقاد قرار داد برای استان بوشهر هستیم.
 
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت آب شیرین کن، مسائل و مشکلات مالی وارزی است، اظهار داشت: برای شهرستان عسلویه ساخت آب شیرین کن ۱۰ هزار متر مکعبی در نظر داریم اما یکی از عمده مشکلات ما در این شهرستان وصولی بسیار ناچیز از سوی مشترکان آب است که از مدیران استان بوشهر انتظار داریم این موضوع را با جدیت دنبال کنند.

آب و فاضلاب استان بوشهر شرکت آب و فاضلاب مشکلات مشکلات مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر