کد خبر: 715458 A

در خوزستان اتفاق افتاد ؛

بخشداری دهدز از رانش زمین در روستای "میراحمد" خبرداد و گفت: اگر مسئولان چاره‌ای نیندیشند جان بیش از 400 نفر در خطر است.

سید محسن البرزی سرپرست بخشداری دهدز  در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: بارندگی‌های اخیر باعث رانش زمین و ترک برداشتن چند منزل مسکونی در روستای "میراحمد" شد و افرادی که خانه‌هایشان دچار مشکل شد به مدرسه‌ای در این روستا منتقل شدند.

وی افزود: اهالی این روستا در شرایط سختی به سر می‌برند و اصلا امنیت جانی ندارند و هر لحظه ممکن است با رانش زمین خانه‌های آنها بر روی سرشان تخریب شود. مسئولان استانی و کشوری باید برای این افراد چاره اندیشی کنند و با ساخت یک شهرک در نزدیکی همین روستا برایشان بسازند و آب، برق و گازشان تامین شود.

البرزی ادامه داد: با تمامی افراد این روستا صحبت کرده‌ایم که برایشان تسهیلات بگیریم و زمینی از منابع ملی برایشان تامین کنیم ولی از آنجایی که مردم این روستا به لحاظ وضعیت مالی بسیار ضعیف هستند می گویند توانایی پرداخت وام را ندارند و خواسته آنها گرفتن وام بلاعوض و زمینی است که بتوانند نقل مکان کنند.

سرپرست بخشداری دهدز در ادامه افزود: در حال حاضر 8 خانه از این روستا به شدت تخریب و  برخی دیگر از این خانه‌ها دیوار  و سقف آن‌ ترک برداشته و قابل استفاده نیستند و اگر به وضعیت این افراد رسیدگی نشود هر لحظه ممکن است بیش از 400 نفر زیر آوار بمانند.

وی در پایان گفت: مشکل رانش این روستا از زمان آبگیری سد کالرئنه سه در منطقه اتفاق افتاد و قبل از آن روستا هیچ گونه رانشی نداشته است.

زمین مدرسه امنیت رانش زمین پرداخت وام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر