کد خبر: 715367 A

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی یزد:

مدیرکل استاندارد یزد گفت: افزایش قیمت انواع کالا و هزینه‌ جاری واحدهای تولیدی و خدماتی یکی از عوامل گرایش شهروندان به خرید و مصرف کالاهای ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین ماجدی اردکانی در اجرای طرح « 40 دیدار، 40 برنامه » در دیدار با رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه یزد گفت: برای جلوگیری از آسیب‌رسانی به مقوله کیفیت، نظارت‌ها باید افزایش یابد، کنترل و نظارت‌های بیشتر استاندارد بر ارائه محصول و خدمات در گرو رشد بودجه است.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی متخصص و اعتبار برای کنترل هرچه بیشتر در این مجموعه افزود: کارشناسان این اداره کل با حداکثر توان و با استفاده از فرصت‌های موجود و در کنار شرکت ‌های بازرسی همکار، در حال بازرسی از واحدهای تولیدی و کالاهای موجود در بازار هستند.

دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی ادامه داد: هم‌اکنون نیازمند نظارت بیشتر در شهربازی و زمین‌های بازی، آسانسورها، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع غذایی به‌ ویژه آب‌میوه و آب‌لیمو، فرآورده‌های کنجدی، روغن‌های خوراکی حاصل از دانه‌های روغنی، روش‌ پخت نان و مهدهای کودک هستیم .

ماجدی اردکانی تصریح کرد: از دستگاه‌های دولتی و سمن‌ها به‌ویژه سازمان برنامه‌ و بودجه استان درخواست داریم مقوله استاندارد و کیفیت را در برنامه‌ریزی‌های خود مدنظر داشته و در خصوص تجهیز و ترمیم آزمایشگاه‌های واحدهای تولیدی به‌منظور نظارت بر استمرار کیفیت هرچه بیشتر کالاها، اعتبارهای ویژه لحاظ شود.

 رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه یزد همچنین گفت: در این مقطع زمانی، روا نیست مردم در شرایطی که تحت‌ فشارهای اقتصادی هستند، اجناس بی‌کیفیت هم خریداری و استفاده کنند چون وجود این شرایط، ظلم و اجحاف در حق آنان است .

 

 

استاندارد گرانی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر