کد خبر: 715361 A

رئیس شورای اسلامی شهرستان یزد با بیان اینکه شورای شهر اجرای قطار شهری را دنبال می کند گفت: اجرای قطار شهری در یزد با همکاری چینی ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا قمی با اشاره به برگزاری نشست با شرکت crrc  چین اظهار داشت: پیش بینی ما این است که برای اجرای این طرح حدود ۱۱۰ کیلومتر در فاز اول انجام شود.

وی با بیان اینکه برای فاز دوم بین شهرستان های بافق و تفت انجام می شود ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از جمعیت مراکز استان معمولا در شهرهای اطراف ساکن هستند، فاز دوم در این دو شهرستان پیش بینی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اضافه کرد: در بسیاری از شهرهای جهان قطار حومه ‌ای به قطار شهری متصل می‌شود و این طرح در شهر یزد نیز مورد نظر است.

وی در خصوص اقدامات انجام شده برای اجرای طرح اظهار داشت: نشستی با پیمانکار چینی برگزار شده و ضمن ارائه توضیحات لازم، چینی ها اعلام آمادگی در این زمینه داشته اند.

قمی در خصوص  بازدید شرکت چینی از یزد نیز عنوان کرد: سال‌های قبل هم بازدیدی انجام شد اما پیگیری صورت نگرفت اما در زمینه تراموا علاقه مند به همکاری هستند.

وی با اشاره به اینکه رایزنی برای دریافت فاینانس و تسهیلات برای اجرای قطار شهری و حومه‌ای صورت گرفته است افزود: در زمینه تراموا و قطار شهری جلسه کارشناسی برگزار شود و پس از آن طرح کلی ارائه گردد و شرکت چینی ادامه کار را دنبال کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تصریح کرد: شیوه همکاری بصورت فاینانس است که باید با حمایت دولت انجام شود همچنین برای زیرساخت مناطق مورد نظر بصورت صاف و آماده، تحویل شرکت چینی داده شود.

 

شورای شهر یزد قطار شهری چینی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر