کد خبر: 715351 A

در یزد اتفاق افتاد؛

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، گفت: صحنه سازی افراد فرصت طلب برای تعدی به بیش از 20 هکتار زمین دولتی از طریق سامانه سجام گزارش شد و بلافاصله از این زمین خواری جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین رحیمی زاده اظهار داشت: با گزارش دیده‌بان پیشگیری از طریق سامانه سجام، مراتب به دادسرا منعکس و بلافاصله نسبت به جلوگیری از تصرف توسط یگان حفاظت سازمان مربوطه اقدام شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این،چاه‌های آب غیر‌مجاز متعدد دیگری که در حال ارتکاب جرم بودند نیز  شناسایی و برخورد قانونی شد که همه از طریق دیده بانان پیشگیری گزارش شده بود و از طریق سامانه به مراجع قانونی جهت بررسی و برخورد ارجاع شده بود.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: یکی از سامانه های طراحی شده در معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی ) است که جهت پیشگیری از وقوع جرائم و حضور به موقع با کسب اطلاعات مردمی ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در طرح دیده بان پیشگیری، اشخاصی به صورت داوطلب بعد از گزینش، به عنوان گزارش دهنده ای که هویت وی محفوظ است اطلاعات خود را راجع به برخی از مسائل به صورت مستند در سامانه ثبت می نمایند تا در زمان مناسب که امکان جلوگیری از وقوع جرم یا ادامه ارتکاب وجود داشته باشد فرایند ارجاع به مقامات مسئول به صورت سیستمی انجام گیرد.

 

یزد دادگستری زمین خواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر