کد خبر: 715089 A

زینی‌وند تاکید کرد:

معاون استاندار یزد گفت: دلیل دو رقمی شدن نرخ بیکاری در یزد عدم توجه به آموزش‌های مهارتی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی زینی‌وند در افتتاح دفتر همکاری مشترک آموزش و پرورش ‌استان با شرکت شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: ضروری است ارتباط آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای با سازمان‌های مرتبط در حوزه کار و واحدهای صنعتی به طور جدی شکل بگیرد.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ای مدون برای تقویت این بخش وجود داشته باشد تا از جوانان شایسته در حوزه صنعت بهره گرفته شود و بتوان آموزش و اشتغال را برنامه ریزی کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد اضافه کرد: متاسفانه در استان یزد از حوزه هایی که کمتر به آن توجه شده، حوزه مهارت آموزی است ‌و یکی از دلایل دو رقمی شدن نرخ بیکاری در استان عدم توجه به آموزش‌های مهارتی است.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد توسعه مهارت‌های فنی و حرفه ای در مدارس و مراکز آموزش عالی مورد توجه جدی قرار گیرد عنوان کرد: دولت تدبیر و امید در کلیدواژه‌های خود توانسته به درک قابل توجهی از مهارت آموزی و آموزش‌های تخصصی دست یابد.

زینی وند بیان داشت: اگر می‌خواهیم انقلابی در نظام آموزشی کشور ایجاد کنیم لازم ا‌ست بخش قابل توجهی از بودجه کشور در حوزه آموزش به سمت آموزش‌های مهارت‌آموزی سوق داده شود و در ایجاد شغل نیز به سوی مشاغل نو و دانش بنیان حرکت کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم ضمن تأکید بر اجرا کردن اهداف و برنامه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با محوریت مهارت آموزی و کارآفرینی برای دانش آموزان، گفت: اقتضائات این سند رویکرد حافظه محوری و کنکور نیست.

عبدالرسول عمادی به نبودن توازن در جایگاه کمی و کیفی دانشجو در رشته‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در ایجاد رشته‌ها به صورت کمی و پرداختن به آنها به صورت کیفی در آموزش عالی دچار مشکل هستیم و اثرات آن در جامعه مشهود است.

عمادی توجه به جنبه‌های متعدد تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را ضروری دانست و از مدیران آموزش و پرورش استان ‌خواست از همه‌جنبه‌ها به تربیت دانش‌آموزان اهتمام ورزند.

یزد آموزش مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر