کد خبر: 714320 A

مهدی زاده عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان عاملی مهم در فرآیند تولید صنعتی، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بالایی برای حوزه صنعت به دنبال دارند.

به گزارش ایلنا از مشهد ، مسعود مهدی زاده مقدم در بازدید برخی از شرکت‌های دانش بنیان، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت مستمر دارد زیرا نقش این شرکت‌ها در کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه ارتقاء محصولات تولیدی واحدهای صنعتی بسیار اثرگذار است.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی، دانش بنیان سازی واحدهای صنعتی به کمک شرکت‌های دانش بنیان بوده تا ضمن ارتقاء توان رقابتی و بهبود کیفیت محصول، بسترسازی برای رقابت در بازارهای صادراتی بیشتر فراهم شود. ‌

وی با اشاره به نقش مهم شرکت های دانش بنیان در رشد و توسعه محصولات واحدهای صنعتی، ادامه داد:‌ حمایت از محصولات تولیدی مستلزم اطمینان بیشتر در بین مشتریان داخلی و خارجی بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان قادر هستند نقش مطلوبی در راستای فرآیند اعتماد‌ سازی ایفا کرده و گام های موثری برای واحدهای صنعتی و تولیدی در زمینه های مختلف به خصوص صادرات بردارند.

 مهدی زاده مقدم عنوان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه تعداد 11 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس تفاهم نامه همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری خراسان و با حمایت ملی 100 میلیون ریالی در لیست شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته اند.

وی با اشاره به سیاست های دولت و حمایت ها و برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود:‌ دولت با ابلاغ مشوق‌های لازم و اعطای تسهیلات مورد نیاز و سازمان صنایع کوچک با دستور العمل های مختلف و تسهیل کارها، این راه را برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه‌های تولید و صنعت بیش از گذشته فراهم کردند و شرکت ها و هم واحدهای صنعتی و تولیدی باید از این فرصت استفاده کنند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: بدون تردید در سال حمایت از کالای ایرانی باید دستاوردها و محصولات علمی و تحقیقاتی بیشتری از شرکت های دانش بنیان بعنوان کالا در اختیار صنایع بزرگ، بنگاههای اقتصادی خرد، کوچک و متوسط و نیز سرمایه گذاران قرار گیرد تا زمینه رشد، توسعه و رونق اقتصادی در واحدهای صنعتی و تولیدی بیش از پیش شود و نیز ارزش افزوده بالایی هم برای شرکت‌های دانش بنیان به همراه آورد.

وی در پایان گفت: با حمایت‌های انجام شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان، تعداد 18 واحد تولیدی هم در مرحله پیش ممیزی دانش بنیان شدن هستند.

شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی دانش بنيان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر