کد خبر: 714248 A

استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان گفت: در بهمن ماه به مدت محدود و با حداکثر ریسک، آب در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عباس رضایی گفت: خیرین باید نسبت به تاسیس خیریه‌ای با عنوان چگونگی مصرف بهینه  آب در اصفهان و فرهنگ مصرف آب اهتمام ورزند، زیرا در شرایط امروز خیریه واقعی این است.

وی در دیدار با روسای خیریه‌های استان با اشاره به اینکه اصفهان را باید بهشت خیریه‌ها نامید، اظهارداشت: فعالیت همه خیریه ها و NGOها به نوبه خود قابل تحسین و تقدیر است و ذخیره ای ارزشمند برای آخرت خواهد بود.

استاندار اصفهان افزود: در شرایط امروز باید فرهنگ درست مصرف کردن آب در بین مردم نهادینه شود و در این زمینه باید از ظرفیت  رسانه ها در این خصوص استفاده شود.

رضایی با بیان اینکه در بهمن ماه به مدت محدود و با حداکثر ریسک آب در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت، افزود: تصمیم گیری در خصوص میزان و مدت افزایش خروجی آب با وزارت نیرو و کمیته  خاص است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از هرظرفیتی در استان بدون اینکه حقی از بالادست تضییع شود نسبت به حل مشکل آب استان اقدام خواهد شد، خاطرنشان کرد: هرکس بر مبنای حق خود و حق آبه ای که توسط وزارت نیرو و ... به رسمیت شناخته شده است از آب بهره مند خواهد شد، چرا که حق آبه حق است و قابل بحث نیست.

وی با اشاره به مصوبه هیأت دولت در خصوص احیای رودخانه زاینده رود؛ اظهار داشت: در این جلسه مصوبات بسیار خوبی برای زاینده رود و رودخانه کارون به تصویب رسید که به سود همه استان های ذینفع خواهد بود.

رضایی از تشکیل کمیته ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور و عضویت وزرای نیرو، جهادکشاورزی و صمت و استانداران سه استان اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری و با مسئولیت و دبیری استاندار اصفهان خبر داد و اضافه کرد: در این کمیته در خصوص احیای زاینده رود تصمیم گیری خواهد شد.

استانداراصفهان خاطر نشان کرد: دست دوستی، برادری و برابری با هموطنان خود در استان های چهارمحال بختیاری و یزد دراز می کنیم و تلاش خواهیم کردکه با همکاری یکدیگر نسبت به حل مشکل آب اقدام کنیم.

khayerin

 

 

 

 

اصفهان جنگ دولت کشاورزان زاینده رود خشکسالی در استان اصفهان جنگ آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر