کد خبر: 714243 A

فلاحت پیشه :

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط آبی اصفهان از تصمیمات غیرکارشناسی شده در گذشته است و حال به یک مشکل ملی تبدیل شده و امروز باید براساس واقعیت‌ها حرکت کنیم تا مشکلات برطرف شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع و تعدادی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عباس رضایی استاندار اصفهان در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان با اشاره به شرایط سخت استان اصفهان در خصوص کم آبی و تبعات اقتصادی و اجتماعی و امنیتی آن اظهار داشت: امیدواریم با توجه به تصویب ستاد احیای زاینده رود و کارون ، شاهد اقدامات بعدی و رفع مشکلات باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به بازدید از استان چهارمحال و بختیاری، اذعان داشت: به منظور برقراری عدالت بین دو استان در پایان سفر به چهارمحال بختیاری به اصفهان سفر کردیم، زیرا موظف به اجرای قانون برنامه ششم توسعه هستیم و وظیفه  نظارتی مجلس نیز همین است و اگر موضوعی جنبه  تامینی داشته باشد؛ کمیسیون امنیت ملی ورود پیدا خواهد کرد.

حشمت الله فلاحت‌پیشه با بیان اینکه حل مشکل آب دو استان درحوزه تصمیم گیری قرار دارد، افزود: مردم با رای خود نمایندگان مجلس و رئیس جمهور را انتخاب کرده اند و این افراد باید تصمیم گیری نمایند و باید این تصمیمات در قالب قانون و عادلانه و منصفانه اتخاذ شود بگونه ای که مردم اگر بخشی از این تصمیمات به سود آن ها نباشد این تصمیمات را بپذیرند.

وی با اشاره به پیشنهادتشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان دو استان در مجلس شورای اسلامی، استانداران، وزیر نیرو و نماینده معاون اول رئیس جمهور به عنوان نماینده شورای عالی آب و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به‌عنوان نماینده پدافند غیرعامل و محیط زیست، تصریح کرد: تشکیل این جلسه پیشنهاد خوبی بود، ولی با توجه به سفر پیشین کمیسیون امنیت ملی و عدم اجرای توافقنامه ها باید مشخص شود که آیا موانع اجرایی بگونه ای است که بتوانیم از آن گذر نماییم و براساس نتیجه ای که خواهیم گرفت سعی می کنیم این موضوعات را پیش ببریم.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: این شرایط ناشی از تصمیمات غیرکارشناسی شده در گذشته و حاصل اقدامات پوپولیستی صورت  گرفته در آن زمان است و حال به یک مشکل ملی تبدیل شده و امروز باید براساس واقعیت ها حرکت کنیم تا مشکلات برطرف شود.

 

 

 

 

 

استان اصفهان امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کارشناسی کشاورزان فلاحت پیشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر