کد خبر: 714068 A

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ در بجنورد:

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ در خراسان شمالی گفت: اگرچه قرار گرفتن شغل خبرنگاری در حیطه مشاغل سخت مورد پیگیری این وزارتخانه و خبرنگاران است ولی هنوز وزارت تعاون این امر را نپذیرفته است.

به گزارش ایلنا، محمد سلطانی‌فر معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ  در یک نشست خبری در بجنورد گفت: در صورت قبول  مسئله سختی کار خبرنگاران توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خبرنگاران می‌توانند با ۲۰ سال خدمت بازنشسته شوند.

وی بیمه خبرنگاران را از وظایف کارفرما و مدیران مسئول نشریات دانست و گفت: تا چند سال قبل یارانه‌ای به صندوق هنرمندان برای بیمه خبرنگاران اختصاص می‌یافت، ولی با مداخله در کار کارفرما اتفاقات بدی در این حوزه رخ داد.
 
سلطانی‌فر افزود: با سهمیه‌بندی رسانه‌ها برای بیمه، چون برخی رسانه‌ها با همه سهمیه خود کار نمی‌کردند افراد دیگری را که خبرنگار نبودند در لیست قرار می‌دادند تا از تسهیلات بیمه برخوردار شوند که این باعث می‌شد افراد مطالبه حقوق خود را از کارفرما داشته باشند و کارمندان عادی را به عنوان خبرنگار بگنجانند.
 
وی اظهار داشت: بر این اساس در برنامه دیگری تمام رسانه‌ها را مشمول ردیف زیر هفت درصد پرداخت بیمه‌ای برای پنج نفر بیمه شده کردیم که تمامی رسانه‌های مکتوب را شامل می‌شد و اکنون به دنبال آن هستیم که رسانه‌های مجازی را نیز دربرگیرد.
 
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بیمه تکمیلی ۳۰۰۰ روزنامه‌نگار از طریق صندوق هنرمندان، گفت: این افراد که با احتساب خانواده‌ها شامل حدود هفت هزار نفر می‌شوند با پرداخت ۳۰ درصد سهم روزنامه‌نگار، می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی برخوردار شوند.
 
سلطانی فر همچنین از واگذاری بخشی از اختیارات ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانه‌های مطبوعات خبر داد و گفت: اگر این آمادگی در خانه‌های مطبوعات وجود داشته باشد این امکان فراهم می‌شود.
 
وی افزود: تا امروز در هیات مرکزی خانه‌های مطبوعات ۱۸ بند برای واگذاری امور مصوب شده که قرار است این اختیارات واگذار شود.

مطبوعات وزارت تعاون وزارت فرهنگ وزارتخانه یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر