کد خبر: 714004 A

اقبال عباسی مطرح کرد:

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برخی تبعیض‌های قانونی موجب عقب‌ماندگی مناطقی از کشور شده است.

به گزارش ایلنا، اقبال عباسی عصر امروز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات ارزی شرکت‌های صادرکننده چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این تبعیض‌ها در مسائل اقتصادی مشهود است و سبب شده استان‌های کوچک از قبیل چهارمحال و بختیاری نتواند همپای سایر دیگر مناطق رشد کند.

وی ادامه داد: هزینه‌های راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی در همه مناطق کشور یکسان نیست و این موضوع سبب شده سرمایه‌گذاران، شهرهای بزرگ را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند و مناطق کمتر برخوردار از این موضوع بی نصیب باشند.

عباسی تصریح کرد: برای ایجاد تعادل و توازن اقتصادی در کشور ضمن آن‌که باید قوانین موجود اصلاح شود باید برای جذب سرمایه‌گذاران در استان‌های کوچک مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

در این نشست نمایندگان برخی واحدهای تولیدی و صنعتی استان، کمبود نقدینگی در پی تکانه‌های ارزی، مالیات‌های هنگفت، بروکراسی اداری، عوارض گمرکی و صادراتی، خشکسالی و پیامدهای ناشی از کم‌آبی، مشکل در تامین تهیه مواد اولیه و گرانی این مواد، نبود زیرساخت‌های حمل‌ونقل و بی ثباتی قیمت ارز را از مهمترین مشکلات و دغدغه های خود مطرح کردند.

در این نشست همچنین راهکارهای حمایت از سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی و مقابله با دلال‌بازی و واسطه‌گری در اقتصاد از سوی کارشناسان ارائه شد.

چهارمحال و بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر