کد خبر: 713577 A

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صمت:

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از حمایت های ویژه این وزارتخانه از امر تولید خبر داد و گفت: استان البرز مهد صنایع غذایی، دارویی و آرایشی- بهداشتی کشور است.

به گزارش ایلنا، مهدی صادقی نیارکی در جمع خبرنگاران، گفت: عمده کارخانجات ما در زمینه دارویی، صنایع غذایی و آرایشی- بهداشتی در استان البرز قرار دارد. به عنوان مثال منطقه کردان که عمده برندهای مطرح صنایع غذایی درآنجا مستقر هستند و یا اشتهارد که صنایع آرایشی و تعدادی از واحدهای شوینده بنام در آن مشغول تولید هستند.

صادقی نیارکی درباره مزیت های استان البرز در حوزه صنایع دارویی اظهار داشت: در عرصه صنایع دارویی بخشی در استان تهران و بخشی در استان البرز فعالند که جزو صنایع هایتک و نوین کشور شناخته می شوند.

وی ضمن تاکید بر تامین به موقع کالا با توجه به تعداد بالای مصرف کنندگان در اقصی نقاط ایران تصریح کرد: تلاش مسئولین استانی خصوصا سازمان صمت استان در جهت صیانت از تولید قابل تقدیر است. از همین روی استان البرز به شایستگی مهد صنایع غذایی، دارویی وآرایشی- بهداشتی کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز نیز ضمن اشاره به برگزاری جلسات مختلف با فعالان عرصه صنعت گفت: در هفته ای که گذشت نشست پرباری با حضور استاندار و انجمن تخصصی صنایع همگن مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی استان البرز برگزار شد که در این جلسه تولیدکنندگان ضمن ابراز رضایت از دستگاههای استانی، عمده مشکلات خود را در سطوح ملی برشمردند.

جهانگیر شاهمرادی درباره این مشکلات گفت: مسایل گمرکی، معافیت مالیاتی شهرک صنعتی اشتهارد، نوسانات ارزی و مشکل عرضه‌صحیح مواد اولیه که متاسفانه پای دلالان را به این عرصه باز کرده است از عمده چالش‌های این صنعت به شمار می‌رود.

بنا به گفته شاهمرادی صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی با توجه به تاثیرات مستقیمی که بر حوزه بهداشت و سلامت دارد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نظارت بر تولیدات آن دقیق و مداوم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خاتمه گفت: هم اینک کیفیت تولیدات صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی استان البرز نه تنها در سطح کشور بلکه در منطقه نیز مورد تایید است و این تولیدات توان رقابتی بالایی با دیگر رقبای خارجی خود دارند.

سازمان صمت البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر