کد خبر: 713476 A

نماینده مهاباد در نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات؛

نماینده مردم مهاباد در آذربایجان غربی در نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات از وی به دلیل برخورد نیروهای امنیتی استان با اهالی مطبوعات و فعالان مدنی انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، جلال محمودزاده در این نامه خطاب به سیدمحمودعلوی نوشت: «وزیر محترم جناب آقای علوی؛ علت افزایش برخورد امنیتی و احضار و تهدید کار آفرینان، فعالان مدنی، کارگری و رسانه‌ای چیست؟ »

وی همچنین در این نامه با اشاره به اینکه متاسفانه اداره اطلاعات شهرستان مهاباد به بهانه‌های مختلف در یک ماه اخیر اقدام به برخورد با فعالان مدنی، رسانه‌ای و کارآفرینان استان کرده ، افزود : « این در حالیست که در چند سال گذشته تعدادی از زمین خواران و قانون شکنان در جهت نابودی فضای خدمات شهری، آموزشی، بهداشتی و سبز و گردشگری و تغییرکاربری غیرقانونی قدم برداشته و تشکل‌های مردم نهاد و فعالان رسانه‌ای دلسوز با اطلاع رسانی و حضور به‌ موقع جلوی رانت‌های ایجاد شده را سد کرده اند.»

محمودزاده نوشت: «اما نیروهای شما به جای قدردانی و تشکر از این فعالان رسانه‌ای و مدنی اقدام به احضار و  بازجویی‌ آنها می‌کنند. از طرفی تعدادی از کارآفرینان نیز تحت فشار بوده و بارها احضار و بازجویی شده‌اند. »

در بخش دیگر این نامه آمده است: ضمن توصیه به خویشتنداری و همکاری با تشکل‌های مردم نهاد برای مبارزه با رانت و زمین‌خواری و قانون شکنی ضروری است کار آفرینان و اعضای تشکل‌های مدنی و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای که در چارچوب قانون اساسی و مقررات و به دور از هر گونه توهین، افترا و نشر اکاذیب به مسئولان و از سر دلسوزی و ادای تکلیف نسبت به فعالیت فرهنگی، اجتماعی و اطلاع رسانی درست و شفاف قدم برمی‌دارند مورد حمایت نیروهای امنیتی قرار گیرند نه اینکه  احضار، بازجویی و به دادگاه معرفی شوند.

وزارت اطلاعات کارگران مجلس شورای اسلامی ایران وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی وضعیت اقتصادی مشکلات اقتصادی کارگران وبازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر