کد خبر: 712729 A

حسین ذوالفقاری در شیراز:

معاون وزیر کشور با بیان اینکه بودجه جاری اجازه نمی‌دهد که کشور پیشرفت کند، گفت: زمانی که ٨٥ درصد بودجه کشور جاری است چگونه می‌توان به پیشرفت قابل توجه برسیم.

به گزارش ایلنا حسین ذوالفقاری در مراسم تودیع و‌ معارفه استاندار فارس گفت: اسماعیل تبادار استاندار سابق فارس با علم، تجربه، صبر، مدیریت امور را با کمترین هزینه پیگیری می‌کرد.چ

وی با بیان اینکه حضور شخص وزیر کشور سبب طولانی شدن مراسم تودیع و معارفه می‌شد، گفت: در همین راستا نمایندگانی از سوی وی در مراسم معارفه استاندارن حضور یافتند.

ذوالفقاری با اشاره به روند انتخاب و انتصاب استانداران افزود: وزیر کشور تمرکز را در انتخاب استانداران بر استفاده از نیروهای درون‌سازمانی قرار داده بود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ادامه داد: یکی از اشکالات مدیریت عالی و  حتی مدیریت میانی این است که افراد در بدنه سازمان‌ها کار نکرده‌اند و اگرچه تلاش می‌کنند مسلط بر امور شوند اما فرصت‌های  زیادی را از دست می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: بحث‌های اقتصادی و عمرانی جزو اولویت‌ها است و برای  حل مشکلات سیاسی اجتماعی هم باید از عمران و اقتصاد قوی شروع کنیم. 

معاون انتظامی و امنیتی وزارت کشور همچنین گفت: دشمن فشارهای زیادی به کشور وارد می‌کند تا ثبات و آرامش کشور را به هم زند و در همین راستا تحریکات زیادی دارد تا نافرمانی مدنی را در کشور دامن بزند و ثقل کار هم مسائل اقتصادی است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه خواستار اعلام و ارایه منشور مدیریتی در استان فارس شد و گفت: ذهن مردم خسته از مسائل سیاسی است، پس آنها را درگیر نکنید.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه حجم گسترده‌ای از عوامل داخلی و خارجی در تلاش بودند تا تحرکاتی امروز ١٧ دی‌ماه در کشور ایجاد کنند، ادامه داد: مردم با وجود مشکلات نشان دادند زمان را خوب می‌شناسند.

وی خاطرنشان کرد: امنیت را صرف اعمال ابزار امنیتی نمی‌دانیم و معتقدیم ایجاد نارضایتی در مردم مخرج مشترک عوامل داخلی و خارجی است که اگر بخواهیم پاسخ مثبتی بدهیم باید به دنبال ایجاد رضایت‌مندی مردم باشیم.

ذوالفقاری بیان کرد: در شرایط فعلی مردم انتظار دارند که گرفتار بروکراسی اداری نشوند و موانع کسب و کار رفع شود که در این راستا باید اقداماتی انجام دهیم که به واسطه آن امور مردم در کمترین زمان انجام شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اینکه باید از پشت ابرها بیرون بیاییم، ادامه داد:  چرا یک وزیر باید ٤٤ کمیته و کارگروه را در مرکز مدیریت کند و نتیجه این شود که هر زمانی با آنها کار داریم در جلسه باشند؟ صاحب نظران معتقد هستند که دولت نیاز به باز آفرینی دارد بطوریکه همه ما تمرکز گرا هستیم و تفویض کننده نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد.

ذولفقاری از روش کار کردن در کشور انتقاد کرد و افزود: در سازمان و ادارات شاهدیم پایین دستی نظارت می‌کند، بعضی از زیرمجموعه‌ها بیکار و سر مدیر شلوغ است!

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تصریح بر اینکه مسئولیت‌ها تناسبی با اختیارات در کشور ندارد، گفت: قوانین و مقررات، ساختارها و فرآیندهای انجام کار در کشور مردم را گرفتار کرده که باید بازنگری با روش‌ها و ابزار برای رفع آنها در دستور کار قرار گیرد.

ذوالفقاری با بیان اینکه منشور مدیریتی در فارس مکتوب و اعلام شود، خطاب به مدیران حاضر در جلسه، گفت: ذهن مردم خسته از مسائل سیاسی است، پس آنها را درگیر نکنید.

ذوالفقاری افزود: یکی از اشکالاتی که در مدیریت عالی و گاهی مدیریت میانی ایجاد می‌شود این است که افراد در بدنه سازمان‌ها فعالیتی نکرده‌اند و تا به ضوابط اشراف پیدا کنند فرصت‌های زیادی از دست می‌رود.

 وی ادامه داد: تمرکز بر درون سازمان در وزارت کشور برای انتخاب و انتصاب استانداران از اولویت‌ها قرار گرفت و بر همین اساس انتخاب فرد بومی است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: استاندار جدید فارس از کارشناسی در مدیریت‌ها و کارگروه‌های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده است که مجموع آنها موجب انتخاب وی به سمت استانداری شد.

اقتصاد بودجه مراسم تودیع و معارفه معاون وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر