کد خبر: 712621 A

امروز اتفاق افتاد ؛

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها از اعتراض کشاورزان ورزنه برای حق آبه‌شان در ورزنه در شرق اصفهان خبرداد.

حسنعلی مبینی‌نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا در مورد اعتراض امروز کشاورزان ورزنه در سطح شهر گفت: تعدادی از کشاورزان منطقه ظهر امروز- دوشنبه 17دی ماه - به نشانه اعتراض برای حق آبه‌شان در سطح شهر ورزنه راهپیمایی کردند.

وی با بیان اینکه مدتی است که کشاورزان مناطق شرق کشور به نشانه اعتراض برای مشکل حق آبه در سطح شهر تجمع می‌کنند،افزود: نه تنها تاکنون هیچ اقدامی برای رسیدگی به مشکل این کشاورزان از سوی دولت صورت نگرفته است که در مناطق اژیر، زیار، خوراسگان و اصفهان نیز کشاورزان دست به اعتراض زدند.

مبینی‌نژاد ادامه داد: متاسفانه دولت تاکنون کاری در این خصوص انجام نداده و زاینده‌رود همچنان خشک است و مردمی که تنها درآمدشان کشاورزی است مجبورند اعتراض کنند.حرف این مردم کاملا منطقی است چرا که از دوره حکومت صفویه در این استانداری دارای حقابه بوده‌اند.

وی با اشاره به انتقال آب استان اصفهان به استان‌های همجوار گفت: تونل اول کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری با هزینه  مردم شرق استان اصفهان ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌است و چشمه زیمه که در آن منطقه وجود دارد جزو زمین‌های کشاورزان اصفهانی بوده است.

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: حرف کشاورزان با توجه به کمبود آبی که بوجود آمده،این است که  آب باید درست مدیریت شود که بتوانند از این آب بهره ببرند  ولی متاسفانه اصلا حق این کشاورزان در نظر گرفته نشده  و خواسته‌‌شان که تقسیم عادلانه آب است  رعایت نشده است .

اصفهان دولت کشاورزی کشاورزان شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر