کد خبر: 712331 A

ایلنا از البرز گزارش می‌دهد؛

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد البرز با تلاش و پشتکار در شرایطی که خانواده او در یک اتاق کوچک زندگی می‌کنند مقام سوم کشوری اکروژیم از شاخه‌های ورزش ژیمیناستیک را کسب کرد.

به گزارش ایلنا، فرزند مددجوی البرزی با اشاره به سختی‌های زندگی خود در راه رسیدن به موفقیت گفت: من متولد سال ۱۳۸۱ هستم؛ از وقتی خودم را شناختم پدر را در رنج و بیماری سخت دیدم. او به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی و دیالیز شدن توان تأمین معاش را نداشت و روزبه‌روز وضع جسمانی‌اش وخیم‌تر می‌شد تا اینکه پزشکان گفتند به‌سرعت باید تحت عمل جراحی قرار گیرد ولی چون پدرم نارسایی قلبی نیز داشت امکان عمل فراهم‌نشد و متأسفانه پس از مدتی در سن ۴۲سالگی درگذشت.

وی با بیان اینکه پس از فوت پدرش به همراه مادر در یک اتاق کوچک در خانه مادربزرگ ساکن شدیم، افزود: ما زندگی سخت و پرمشقتی را گذراندیم و با توصیه یکی از دوستان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتیم.

مادرم به‌عنوان پرستار بچه مشغول به کار شد و زندگی ما با کمک کمیته امداد، کارکردن مادر و حمایت ۹ حامی طرح اکرام ایتام وضعیت بهتری پیدا کرد. من هم‌اکنون در دبیرستان نمونه دولتی تحصیل می‌کنم و معدل سال گذشته‌ام بالای ۱۹ شد از طرفی عضو انجمن خوشنویسان ایران نیز هستم.

مددجوی نخبه ورزشی هنری و علمی با اشاره به علاقه‌اش در رشته ورزشی ژیمیناستیک گفت: در حال حاضر مدت ده سال است که در رشته آکروژیم از زیرشاخه‌های ورزش ژیمیناستیک است فعالیت می‌کنم و تاکنون به همراه تیم دو مقام سوم استانی و کشوری را کسب کرده‌ام و در آینده تصمیم دارم به یاری خدا و با تلاش بیشتر در تحصیل، هنر خوشنویسی و رشته ورزشی ژیمیناستیک افتخارآفرین باشم.

وی با بیان توضیحاتی در مورد رشته آکروژیم ادامه داد: آکروژیم شاخه‌ای از ورزش ژیمناستیک است که در آن حرکات آکروباتیک به‌مدت دو دقیقه و سی‌ثانیه در گروه‌های دو الی چهار نفره انجام می‌شود. در این شاخه از رشته ورزش ژیمناستیک ژیمناست‌ها با کمک هم می‌توانند حرکات آکروباتیک زیبایی را به نمایش بگذارند اما این کار آمادگی بسیار بالایی را می‌طلبد.

ورزشکاران این رشته باید از لحاظ روانی و جسمانی آمادگی بالایی داشته باشند و کاملاً نزدیک به هم فعالیت کنند. آکروژیم به دلیل بالا بردن احساس مسئولیت و ایجاد اعتماد نسبت به هم تیمی‌های خودشان نیاز به تمرین زیادی دارند.

استان البرز ژیمناستیک کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر