کد خبر: 711988 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبرداد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: در گیلان، زنان 55 درصد و مردان 50 درصد از رژیم غذایی ناسالم (خوردن کمتر از 5 واحد خدمت ترکیبی از میوه ها و سبزیجات در روز) برخوردار هستند.

به گزارش ایلنا، محمد عباسی در نشست کارگاه سلامت و امنیت غذایی استان با ارایه گزارشی جامع از غربالگری بیماری‌های غیرواگیر و اجرای Ncd در استان، گفت: بیماری‌های غیر واگیر دغدغه جهانی بوده و پیشگیری از این بیمارها اولویت جهانی است.
 
وی با بیان این که فشار خون، دیابت و چاقی از عوامل موثر بر افزایش بیماری‌های قلبی عروقی است، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در استان گیلان زنان  32.8 درصد و مردان 26 درصد دچار فشار خون هستند و این رقم از میانگین کشوری که 27 درصد است بیشتر است.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: بالغ بر 35 درصد زنان و 17 درصد مردان گیلانی نیز دچار چاقی هستند که این رقم نیز از میانگین کشوری که 23 درصد، بالاتر است.
 
عباسی با اشاره به دیابت و عوارضی که این بیماری با خود به همراه دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه 12.7 درصد زنان و 8 درصد مردان گیلانی نیز به دیابت مبتلا هستند و تعداد زنان دیابتی از میانگین کشوری که 9.5 درصد است نیز بیشتر است.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یادآور شد: در گیلان، زنان 55 درصد و مردان 50 درصد از رژیم غذایی ناسالم(خوردن کمتر از 5 واحد خدمت ترکیبی از میوه‌ها و سبزیجات در روز) برخوردار هستند.

تغذیه دانشگاه علوم پزشکی رژیم غذایی زنان مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر