کد خبر: 711953 A

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه:

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به بارش باران و برف در اغلب محورهای کرمانشاه، تردد در برخی از آنها نظیر پاوه و روانسر تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمد حیدری گفت: از ساعات اولیه بامداد امروز شاهد بارش باران و برف در اغلب محورهای استان بودیم که همین امر باعث لغزنده شدن جاده‌ها و محورهای مواصلاتی شده است.

وی ادامه داد: از صبح امروز - یکشنبه 16دی ماه - در محورهای پاوه، روانسر، جوانرود و سنقر وکلیایی و همچنین گردنه‌های پلنگانه، سریاس، خسروآباد و سه راهی شهدا شاهد بارش برف هستیم.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: البته بارش برف در محورهای پاوه و روانسر از شدت بیشتری برخوردار بوده و تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه از صبح امروز بسیاری رانندگان به خاطر همراه نداشتن زنجیر چرخ امکان تردد پیدا نکردند، از افرادی که قصد دارند در این محورها حرکت کنند خواست تا حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


وی گفت: طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان بارش‌ها به تناوب تا عصر فردا در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت.

سرهنگ حیدری همچنین از رانندگان خواست در این مدت ضمن پرهیز از سفرهای غیرضروری، نسبت به رفع نقص خودروی خود و اطمینان از سالم بودن لاستیک و بخاری خودروی خود اقدام کنند.

رئیس پلیس راه استان همچنین از رانندگان وسایل نقلیه سنگین نظیر کامیون‌ها و مینی بوس‌ها خواست تا از روشن کردن پیک نیکی در داخل خودرو خودداری کنند چرا که این کار تاثیر منفی در سطح هوشیاری راننده دارد و احتمال تصادف را بسیار افزایش می دهد.

وی در پایان گفت: رانندگان همچنین نسبت به رعایت فاصله طولی مناسب با دیگر خودروها و سرعت مطمئنه خودروی خود اهتمام لازم را داشته باشند.
 

بارش باران پلیس راه استان تصادف رئیس پلیس راه استان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر