کد خبر: 711622 A

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای از ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور خبر داد که سبب بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک‌برف در غرب و شمال غربی کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سازمان هواشناسی اعلام کرد: به اطلاع می رساند ازصبح یکشنبه سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی وارد کشور شده و طی روز یکشنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و استان‌های واقع در زاگرس مرکزی سبب بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف خواهد شد.

در روز دوشنبه عمده فعالیت این سامانه در جنوب غرب و برخی نقاط استان‌های فارس و بوشهر است. در این روز در نیمه شمالی کشور نیز بارش پراکنده برف و باران رخ خواهد داد و از اواخر این روز این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود. براین اساس وضع هوای مناطق متاثر از این سامانه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه به شرح زیر است:

یکشنبه 97/10/16:

بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان،شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه وبویراحمد، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین،جنوب آذربایجان غربی  و دامنه‌های جنوبی البرز  در استان‌های  البرز و تهران .

دوشنبه 97/10/17:

بارش برف و باران و وزش باد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال غرب فارس، شرق خوزستان و بارش باران گاهی رعد و برق درشمال غرب بوشهر.

در جاده‌های کوهستانی مناطق ذکر شده طی این مدت لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی انجام شود.

لازم به ذکر است از اواخر امشب و طی روز یکشنبه تا ظهر دوشنبه وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین رخ خواهد داد و احتمال وقوع بهمن در جاده‌های ارتباطی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان به سوی استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.

 

بارش برف و باران سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر