کد خبر: 711493 A

استاندار یزد:

استاندار یزد با اشاره به لزوم توسعه متوازن در استان یزد گفت: یزد نیازمند تدوین و بازنگری برای توسعه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد علی طالبی در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان یزد اظهار داشت: شورای برنامه ریزی و توسعه استان باید تجسم عینی عنوان خود باشد.

وی با تاکید بر اینکه در استان یزد نیازمند تدوین و بازنگری برای توسعه هستیم ادامه داد: امیدواریم با فعال شدن کارگروه ها نقش برجسته ای در توسعه استان داشته باشیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه نیازمند به مطالعه در حوزه های مختلف هستیم خاطرنشان کرد: مبنای اصلی حرکت ما در استان مطالعه در زمینه حوزه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و اداری است و در این راستا نیز قانونمندی، مشارکت مردمی و ... می تواند بسیار اثرگذار باشد.

طالبی با بیان اینکه شرایط استان می‌طلبد تا به سمت فناوری و ارتباطات و اطلاعات پیش برویم عنوان کرد: در جهت توسعه و ایجاد اشتغال در استان لازم است تا توجه ویژه ای به بخش های فناوری و اطلاعات و ارتباطات و الکترونیک حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم حل مشکل اشتغال استان با توجه به ظرفیت های استان عنوان کرد: یکی از دغدغه های ما در استان این است که باید اشتغال فارغ التحصیلان بومی به عنوان اولویت ها مطرح باشد.

استاندار یزد اضافه کرد: باید نسبت به جذب تسهیلات مربوط به توسعه اشتغال روستایی و مناطق محروم اهتمام بیشتری صورت پذیرد تا استان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی ها به جایگاه شایسته خود ارتقاء یابد.

 

فناوری یزد توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر