کد خبر: 711186 A

بدنبال بروز مشکلات ساخت و ساز صورت گرفت؛

شهردار فردیس جزئیات قمه‌کشی در جلسه شورای این شهر را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، منوچهر غفاری گفت: مدیریت شهری در چارچوب قانون و با توجه به شرایط این فرد حتی فراتر از قانون سعی در حل مشکل این فرد جانباز داشته و قمه کشی در شورای شهر، کاری سازماندهی شده و جهت‌دهی شده بوده است.
 
غفار در ادامه افزود: ایشان از قبل برای اخذ مجوز به منظور ساخت و ساز در زمینی قولنامه‌ای مراجعه کرده‌اند، اگرچه ما مصوبه‌ای در شورای شهر فردیس برای صدور مجوز ساخت و ساز در املاک قولنامه‌ای نداریم اما براساس روالی که در مصوبات شورای شهر کرج صورت گرفته و به خاطر اینکه ایشان جانباز بالای ۷۰ درصد بودند سعی کردیم به ایشان مجوز بدهیم.
 
وی عنوان کرد: در این فاصله هم با فرمانداری در خصوص این موضوع مکاتباتی صورت گرفته است، دو بار هم بنده حضوری با فرماندار در مورد مشکل ایشان صحبت کردم و در شهرداری هم سعی کردیم کار ایشان در فاصله زمانی کوتاهی انجام شود اما وقتی که ایشان به سازمان نظام مهندسی برای تهیه نقشه معرفی شد وقفه‌ای به وجود آمد که خارج از اختیار ما بود. در کل شهرداری وظیفه خود را در قبال این موضوع انجام داده است.
 
غفاری خاطرنشان کرد: وی در مرحله آخر درخواست بخشودگی عوارض را داشتند که امکان آن وجود نداشت چون طبق قانون خانواده‌های شهدا و ایثارگران فقط یک بار می‌توانند از بخشودگی عوارض واحد مسکونی آن هم تا ۷۰ مترمربع بهره‌مند شوند و با توجه به اینکه پرونده ایشان برای ساخت ۲۰۰۰ مترمربع فضای مسکونی و تجاری است، این قانون شامل او نمی‎شد.
 
شهردار فردیس ادامه می‌دهد: پس از طرح عدم امکان بخشودگی عوارض، وی گفت که می‌خواهد عوارض را تقسیط کند و بنده ارجاع دادم که این کار انجام شود؛ البته در ابتدا خواست که ۱۰ درصد نقد و مابقی تقسیط شود اما اختیارات قانونی بنده برای تقسیط به صورت ۳۰ درصد نقد و مابقی در ۳۶ قسط بود و غیر از این از اختیارات بنده خارج است.
 
وی به ماجرای قمه‌کشی این فرد در صحن شورا و انتشار فیلم آن اشاره کرد و گفت: در آن روز به نظر من این کار سازماندهی و جهت‌دهی شده بود که او قمه آورده بود تا این فضا به وجود آید، کسانی که فیلم می‌گرفتند و زاویه فیلم، تناقضات در گفتار و مسائل دیگر جای سئوال دارد.
 
غفاری خاطرنشان می‌کند: بنده برای دلجویی با او صحبت کردم و گفتم که دفتر من همیشه به روی شما باز بوده است و عنوان هم کردم که برای پیگیری جانبازانی که چنین شرایطی دارند خودم اقدام می‌کنم و او هم گفت که من از شما ناراضی نیستم.
 
وی در پایان عنوان کرد که در جلسه روز یکشنبه هفته آینده شورای شهر فردیس آنچه که در این مورد انجام شده و اتفاق افتاده را مطرح خواهد کرد.

خانواده ساخت و ساز شورای شهر فرماندار سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر