کد خبر: 711106 A

رئیس سازمان امداد و نجات خبرداد:

رئیس سازمان امداد و نجات کشور، ضمن تشریح عملیات امدادی در برف و کولاک در 24 ساعت گذشته از امدادرسانی به بیش از 5 هزار نفر در 17 استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرتضی سلیمی اظهارداشت: ۱۷ استان آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، فارس، سمنان، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان، لرستان، مازندران و مرکزی متأثر از برف و کولاک بودند که ۳۲۰ امدادگر در قالب ۹۰ تیم در ٥٣ محور کوهستانی عملیات امدادرسانی را انجام دادند.

وی با بیان اینکه در این مدت به ۴۱۰۰ نفر امدادرسانی شده است، اضافه کرد: ۱۳۲ نفر اسکان اضطراری پیدا کرده و ۶۵۶ رهاسازی خودرو انجام شده است.

سلیمی درباره عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٢٤ ساعت گذشته نیز اعلام کرد: ٥ استان تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد متأثر از آب گرفتگی بودند که در این مدت ۶۰ امدادگر در قالب ۱۴ تیم به هشت شهر و روستا و ۸۱۴ نفر امدادرسانی کردند.
 
وی افزود:٧٠٠ نفر در مدارس اندیکا – منطقه شیمبار اسکان اضطراری پیدا کردند و ۱۵ نفر نجات و انتقال به مناطق امن منتقل شدند.
 
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: متاسفانه یک نفر در اندیکا منطقه شیمبار مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. همچنین ۱۸ دستگاه خودرو نیز رهاسازی شده است.

سازمان امداد و نجات سیل آب گرفتگی عملیات امدادی برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر