کد خبر: 711059 A

مظفری خبر داد:

درهشتاد و چهارمین جلسه شورای اداری و نخستین حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این شورا، برگزاری جشن جهانی نوروز بررسی شد.

به گزارش ایلنا، هشتاد و چهارمین جلسه شورای اداری کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه جزیره، امام جمعه اهل سنت، معاونان ومدیران سازمان، روسای ادارات ونهادها وجوامع کیش و فرماندهان نظامی، انتظامی وامنیتی جزیره برگزار شد.

دراین جلسه که برای اولین بار با حضور غلامحسین مظفری برگزار شد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به توجه غیرمسلمانان به فرامین امام علی (ع) در باب تحقق حقوق شهروندی گفت: اینکه غیرمسلمانان هم در حقوق عمومی وفردی به آموزه‌های دین مبین اسلام تکیه می کنند نکته ای است که باید به آن توجه کنیم وببینیم چقدر در عملکرد خود مبتنی بر آموزه های دینی رفتار کرده ایم. داشته های ارزشی ما بسیار زیاد است اما اینکه چقدر از این ارزشهای معنوی در زندگی و رفتارمان بهره گرفته ایم  موضوعی است که باید بیشتر به آن بپردازیم.

وی افزود: در روزهای نخست کاری ، پس از بررسیهای بسیار ۵ موضوع را به عنوان محور کاری مطرح کردم که برگرفته از آموزه های دینی است . پاکدستی یک اصل بوده وهست ونکته مهم  در این خصوص نظارت برکارهاست  که ارجح براعتماد است. درکنار نظارت خوب بحث مردم داری بسیار مهم است و برای جلب رضایت مردم باید شفافیت سرلوحه امور باشد. تمامی دستورالعمل ها ، شیوه نامه ها و سیستم کاری باید گویا وشفاف باشد و امکان نظارت وکنترل امور در هر مرحله ای مهیا باشد. دراین خصوص از دکتر توفیقی معاون توسعه مدیریت در خصوص اجرای دولت الکترونیک به پشتوانه سوابق خوب کاری و با بهره گیری از تجارب داخلی و خارجی در جهت بهبود خدمت به مردم وشفاف سازی خواستار پیگیری هستم.

مظفری درباره طرح برگزاری جشن جهانی نوروز در کیش گفت: برگزاری این طرح که با حضور کشورهای دارای فرهنگ نوروز است کاری مهم، سنگین و گسترده است. البته وقتی عضو سازمان جهانی گردشگری هستیم و نوروز یک جشن جهانی است و از سویی جزیره کیش باید به سمت جذب گردشگری خارجی و فعالیت‌های بین المللی برود باید کارهای بزرگی از این دست انجام دهیم و این موضوع نیازمند عزم جدی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: اگر اعتقاد داریم کیش باید پیشانی گردشگری و توسعه کشور باشد باید کارهای بزرگ انجام دهیم که اعتقاد و اراده محکم می‌خواهد که البته درجمع مردم و مسئولان کیش وجود دارد.

مظفری تاکید کرد: اعتقاد دارم یا کاری نباید انجام دهیم یا باید آن کار را با کیفیت انجام دهیم. باید میزبان شایسته‌ای برای گردشگران نوروزی باشیم و گردشگران از سفر به کیش لذت ببرند. در زیباسازی کیش باید مقید باشیم تا درنگاه شهروندان و گردشگران چیزی از مقاصد بین‌المللی کم نداشته باشیم . پاکسازی جزیره کیش از اولویت‌هاست که می‌توان دراین زمینه علاوه بر تلاش های شرکت عمران، آب وخدمات شهری با فرهنگ سازی از شهروندان نیز کمک بگیریم  همانند بسیاری از کشورها که ریختن زباله با جریمه همراه است در کیش هم ابتدا فرهنگسازی کنیم و سپس این رفتارها را  به قانون تبدیل کنیم. مهم است که ویژگی‌ها و امتیازهای کیش مانند نوع زندگی شهری، فرهنگ رانندگی، تمیزی، آرامش و نظم شهر را حفظ کنیم وارتقاء ببخشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان پیشنهاد کرد یک نظام توسعه یافته برای پیشنهادات و انتقادات ایجاد شود که بتوان از ایده‌ها و نظرات خوب شهروندان و گردشگران استفاده کرد.

در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین حسن‌زاده امام جمعه کیش نیز با اشاره به نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر گفت: مطالعه و تعمق دراین نامه امیرالمومنین (ع) می‌تواند تاثیر به سزایی در سبک مدیریت مدیران اسلامی بگذارد . این نامه شامل ۵ محور سیاسی، اخلاقی، اقتصادی، نظامی و عبادی است و امام علی (ع) در ۱۴۰۰ سال قبل تدابیری برای مدیریت مطرح کرده که توجه به آنها برای همیشه راه‌گشای مدیران است.

امام جمعه کیش افزود: باید عزت جزیره کیش را حفظ کنیم و نگذاریم چهره کیش مخدوش شود. برای حفظ جزیره کیش باید نظارت داشته باشیم و با بکارگیری بازرسان صادق و وفادار جزیره کیش را به دور از حواشی با اتکا به مدیران توانمند به عنوان جزیره‌ای متمدن‌، اسلامی و دیندار به مردم معرفی کنیم.

امام جمعه اهل‌سنت نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های انصاری لاری از غلامحسین مظفری به عنوان مدیری یاد کرد که باتوجه به شناختی که از سوابق، رفتار و عملکرد وی وجود دارد شاهد رونق و آبادانی جزیره کیش خواهیم بود.

مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین جلسه نوروز را فرصتی برای رونق گردشگری کیش دانست و گفت: باید از این فرصت مغتنم برای جزیره کیش به خوبی بهره برداری کنیم و درباره میزان ورود گردشگران، مزیت‌ها و مشکلات ناشی از ازدحام گردشگر در ایام نوروز برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

درادامه این جلسه مدیران گردشگری سازمان گزارشی از عملکرد نوروز ۱۳۹۷ و طرح جشن جهانی نوروز با حضور ۱۲ کشور منطقه که دارای فرهنگ نوروز هستند ارائه کردند.

براساس طرح جشن جهانی نوروز تلاش می شود جزیره کیش به‌عنوان پایلوت گردشگری کشور میزبان مسئولان، سفرا، جشنواره‌ها، آیین‌ها، سفره های نوروزی و رسوم ۱۲ کشور عضو در این میراث فرهنگی باشد و دبیرخانه برگزاری جشن جهانی نوروز نیز درجزیره کیش دایر و مستقر شود.

منطقه آزاد کیش جشن جهانی نوروز غلامحسین مظفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر