کد خبر: 711002 A

قربان میرزائی خبر داد:

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : تا کنون ۹۳ درصد تسهیلات ابلاغی توسعه اشتغال پایدار روستایی و مناطق محروم به استان به متقاضیان طرح های مصوب پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، قربان میرزایی در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه استان که  با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: در مجموع از سه هزار و 260 میلیارد ریال تسهیلات ابلاغی به استان تاکنون سه هزار و 50 میلیارد ریال آنان تاکنون از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است .

 وی عنوان کرد: هم اکنون 6 هزار و 720 میلیارد ریال طرح توسعه اشتغال روستایی در بانک‌ها در دست بررسی است و تا کنون 4 هزار و 920 میلیارد ریال آن مصوب شده و قرارداد پرداخت 4 هزار و 190 میلیارد ریال آن بین بانک و متقاضی امضا شده و از این رقم سه هزار و 50 میلیارد ریال آن پرداخت شده است. خراسان رضوی در حوزه طرح های مصوب توسعه اشتغال روستایی در بانک های عامل رتبه نخست کشور و در زمینه پرداختی رتبه دوم را داراست.

میرزائی اظهار کرد: هم‌اکنون حجم خوبی از طرح‌های مصوب در بانک آماده پرداخت است که نیازمند تامین منابع مورد نیاز است و باید پیگیری شود این مبالغ سریع‌تردر اختیار استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی نخستین استانی بود که در بحث نظارت بر نحوه جذب این تسهیلات و ارزیابی وضعیت طرح‌ها اقدام کرد، افزود: از 4 هزار پروژه این حوزه یک‌هزار و 333 مورد آن بررسی شد و فقط 15 پروژه دارای انحراف بود که در بررسی مجد و اقدام به اصلاح برخی این رقم به یک درصد رسید .

میرزایی با بیان اینکه مقرر شده دوباره برخی دیگر از این پروژه‌ها را دوباره بازدید کنند و در واقع بحث نظارت بر این پروژه ها با دقت و حساسیت دنبال می شود.

توسعه اشتغال روستایی تسهیلات روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر