کد خبر: 710554 A

با توجه به اخطاریه هواشناسی؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه هواشناسی استان، مبنی بر ورود سامانه بارشی سرد و ناپایدار به تدریج از امروز چهارشنبه12- دی‌ماه- تا جمعه به منطقه البرز مرکزی ضرورت دارد مدیریت بحران در استان و شهرستان در آماده باش کامل باشند.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با عنایت به ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی به استان البرز، که پی آمد آن آسمانی نیمه ابری به تدریج ابری و مه آلود، کاهش دما، رگبار باران و بعضی ساعات به صورت بارش برف در مناطق شهری استان و نیز در ارتفاعات و جاده های کوهستانی خواهد بود. 

وی افزود: اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ کنند.

مهرور گفت: از انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها اطلاع رسانی کنند. 

وی  بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکانهای مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه‌های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید کرد.  

مهرور بر لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری نیز تاکید کرد و گفت: شهروندان از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی خودداری کنند. 

وی بر پیش‌بینی مکان‌های امن برای اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، ایجاد هماهنگی فی‌ما بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردم تاکید کرد.

 

استانداری البرز مدیریت بحران البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر