کد خبر: 710552 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت :

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گفت: با مطالعات و آماده سازی که برای تصفیه خانه شهرک صنعتی چرمشهر انجام شده، پیشرفت آن مطابق با استانداردها و پیشرفته ترین تجهیزات در حالت توسعه استاندارد سازی قرار دارد.

به گزارش ایلنا از مشهد ،محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از تصفیه خانه شهرک صنعتی چرمشهر، اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی سازمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور توجه ویژه به مدیریت صحیح استفاده از منابع آب و جلوگیری هدر رفت آن بوده که به تمام استان ها ابلاغ های گوناگون در این زمینه شده است.  

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی کشور و کمبود آب، افزود: از حمایت های اصلی سازمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ساخت و ساز پروژه‌های عمرانی به ویژه ساخت تصفیه خانه بوده و نیز جزو اولویت های اصلی شرکت های تابعه استانی قرار دارد و در دولت هم به صورت مستمر پیگیر تأمین زیرساخت ها برای واحدهای صنعتی و تولیدی هستند تا صنعتگران مشکلی نداشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۳ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب بوده و ظرفیت روزانه ۱۷۰ هزار متر مکعب تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ تأکید کرد: باید زمینه‌های استفاده حداکثری از ظرفیت های تصفیه خانه ها برای واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم شود تا واحدهای صنعتی بخصوص واحدهای آلاینده از آن استفاده و به محیط زیست آسیب رسانده نشود.

در ادامه این بازدید مسعود مهدی زاده مقدم مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، بیان کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مسئله محیط زیست بوده و تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقاء آن انجام خواهیم داد.

وی افزود: اجرای پروژه ارتقاء و توسعه این تصفیه خانه با اعتبار بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال از سال ۹۶ آغاز شده و در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی نزدیک به 50 در صدی است.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: این تصفیه خانه در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار احداث شده و فرآیند تصفیه آن به روش تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی بوده و تمام فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر به این تصفیه خانه وارد می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان با برخورداری از ۸ تصفیه خانه صنعتی، فاضلاب ۱۴ هزار متر مکعب را در شبانه روز تصفیه می کند.

شهرک صنعتی چرمشهر واقع در کیلومتر ۳۵ جاده مشهد- سرخس با مساحتی بالغ بر ۱۵۳ هکتار و ۶۳ واحد بهره برداری و سرمایه‌ای ۹۶۶ هزار میلیاردریال زمینه اشتغال ۲ هزارو ۴۴ نفر را فراهم کرده است.

صنایع کوچک شهرک صنعتی خراسان رضوی شهرک صنعتی چرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر