کد خبر: 710275 A

رئیسی خبر داد:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: معتقدیم می‌شود با مدیریت، اختلافات موجود در این زمینه را رفع کرد به گونه‌ای که هم حقوق موقوفه رعایت شود و هم مردم به حق‌شان برسند.

به گزارش ایلنا از مشهد،  سید ابراهیم رئیسی گفت: بنا داریم مشکلات و اختلافات را با تمام افرادی که زمین‌های آستان‌قدس را در اختیار دارند با الگوی سرخس برطرف کنیم.

 تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دنبال رفع اختلافات با مردم و دستگاه‌هایی که زمین‌های آستان قدس را در اختیار دارند هستیم، افزود: در همین راستا اعلام کرده‌ایم اختلافات مردم در اراضی موقوفه با آستان‌قدس رضوی در شهرهای اصفهان، قزوین و تمامی مناطق از جمله مشهد را حل خواهیم کرد. معتقدیم می‌شود با مدیریت، اختلافات موجود در این زمینه را رفع کرد به گونه‌ای که هم حقوق موقوفه رعایت شود و هم مردم به حق‌شان برسند.

وی با بیان اینکه در شهر مشهد نیز بنا داریم این اختلافات را با همه مردم و دستگاه‌ها حل کنیم، اظهار کرد: لذا این موضوع را به همکاران گفته‌ایم و هیات‌های حل اختلاف را در همین راستا در آستان قدس رضوی تشکیل داده‌ایم تا طرفین نظرات‌شان را در این هیات‌ها اعلام و در ادامه بتوانیم اختلافات را به نوعی با مدیریت حل کنیم.

رئیسی تصریح کرد: در جایگاه تولیت آستان‌قدس مسائلی را که به تولیت در امور موقوفه مربوط است را نمی‌توان تغییر داد و هر فردی هم جای من باشد باید مسائل مربوط به تولیت را انجام دهد، اما در نوع مدیریت آن تفاوت وجود دارد .

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بر همین اساس معتقدیم با مدیریت می‌توان اختلافات را حل کرد به‌عنوان مثال اگر فردی توانایی ندارد حق موقوفه را پرداخت کند می‌توانیم آن را به‌گونه‌ای با قسط بندی برای افراد قابل پرداخت کنیم زیرا مردم در وضعیت اقتصادی نیستند که بتوانند به‌صورت یک‌جا حق موقوفه را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه باید بالاخره اختلافات‌مان را با مردم به‌گونه‌ای برای همیشه حل کنیم، افزود: این موضوع از طریق هیات‌های حل اختلاف قابل بررسی و حل است.

همچنین محمدرضا کلائی شهردار مشهد نیز با استقبال از برگزاری جلسات مشترک با هیات اختلاف آستان‌قدس رضوی گفت: معتقدیم الگو اجرا شده در سرخس در رفع اختلافات اراضی موقوفه آستان‌قدس مناسب‌ترین الگو برای رفع اختلافات در این زمینه است لذا پیشنهاد ما نیز همین است که الگوی سرخس را در مشهد نیز اجرایی کنید.

وی افزود: براساس آمار اعلام شده از سوی آستان‌قدس با اجرای این طرح خوشبختانه مسائل و اختلافات موجود 700-800 هزار نفر در مشهد حل خواهد شد و شهرداری مشهد نیز در این زمینه آماده همکاری خواهد بود.

آستان قدس رضوی مشهد اراضی آستان قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر