کد خبر: 709892 A

پس از گذشت 11 سال جاده بافق -یزد به سرانجام نرسید؛

تصادف های مکرر منجر به فوت در جاده بافق به یزد منجر به افزایش انتقادات به عملکرد دولت در این بخش شده است.

به گزارش ایلنا، شهرستان بافق در فاصله 120 کیلومتری جنوب یزد واقع شده است و به دلیل وجود صنایع مهم معدنی، به مسیر عبور و مرور و ترانزیتی محسوب می شود و ترافیک بالایی دارد.

این جاده از قدیم دو طرف بوده و تصادفات بالایی داشت. از چند سال قبل، دولت وقت تصمیم گرفته این مسیر را دوبانده کند.  

دو بانده سازی جاده یزد- بافق با پیش بینی اعتبار 80 میلیارد تومان و برآورد مسیر 110 کیلومتر از سال 1386 آغاز شد.

اما با گذشت حدود 11 سال هنوز این پروژه اتمام نیافته است. با روی کارآمدن دولت روحانی در سال 92 و اصرار مدیران وقت، مشکلات حقوقی و اعتباری پروژه تا حدودی رفع شد به طوری که مسئولان وقت وعده دادند به زودی جاده به اتمام می‌رسد اما با تغییرات مدیریتی در سطوح مختلف باز هم این وعده عملی نشد به طوری که مسئولان در یکسال اخیر فقط در اتمام ده کیلومتر مسیر انتهایی درجا زده اند و هنوز به اتمام نرسیده است.

تصادف‌های زیادی در این مسیر شده است. روز گذشته هم به دلیل برخورد دو خودرو 2 دو نفر کشته و 5 نفر زخمی شدند و این خبر در شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش انتقادات از عملکرد دولتی‌ها شد. در یک نظرسنجی تلگرامی هم بالغ بر هزارنفر درخواست برکناری مسئولان دولتی پروژه را کرده اند. 

وعده جدید دولتی ها: تا دهه فجر صبر کنید

صبح امروز- سه شنبه 11 دی ماه - صادقیان، معاون عمرانی استاندار یزد در حمع خبرنگاران وعده داد این پروژه تا دهه فجر امسال به  بهره برداری برسد.

وی افزود: امیدواریم با تلاش شرکت مجری فعلی این پروژه، لایه دوم ۸ کیلومتر باقیمانده نیز آسفالت شده و تا دهه فجر امسال به بهره برداری رسد.

 

تصادفات جاده ای جاده بافق یزد وعده دولت وعده های دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر