کد خبر: 709187 A

یزد به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی مورد توجه گردشگران است اما این استان علاوه بر جاذبه‌های تاریخی علاقمندانی در حوزه گردشگری کویر دارد که مدتی است دچار مشکلات شده است.

به گزارش ایلنا، کویر یزد در چند منطقه بسیار زیبا و مقصد مهمی برای گردشگری است یکی از آنها در بافق و دیگری در ورودی شهر یزد در کنار دریاچه پساب است. البته مناطق بکر دیگری هم وجود دارد اما این دو منطقه به مکان مورد توجه گردشگران تبدیل شده‌اند.

نحوه تخصیص زمین به متقاضیان، نظارت بر عملکرد کمپ‌ها، نحوه ارائه خدمات به گردشگران، وضعیت خدمات زیرساختی گردشگری، مسائل زیست محیطی، تردد کامیون‌های حمل نخاله و ... از جمله مواردی است که باید ساز وکار مناسبی برای آن ترسیم شود تا فرصت طلایی کویر یزد به عنوان مکانی برای تفریح مردم و درآمد گردشگری قلمداد شود.

به دلایل مختلف اینک کمپ‌های گردشگری روزگار خوبی ندارند به طوری که بارها اتفاقات تلخی در آن افتاده است. هرچند تاکنون با ضعف نهادهایی مثل میراث فرهنگی و گردشگری در بخش نظارت مواجه بودیم اما اینک استانداری به ماجرای کمپ‌ها ورود کرده است.

از این رو اولین جلسه بررسی طرح جامع اکو کمپ‌های کویری یزد با حضور « محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد برگزار شد تا به بررسی موضوع و حل مشکلات گردشگری کویر بپردازد.

ایجاد دسترسی مناسب،کنترل و نظارت بر ترددها، ارائه خدمات امدادی ، گسترش فعالیت های مرتبط با گردشگری کویری ،  بررسی تاثیر عبور کمربند شرقی و آزاد راه پیشنهادی در منطقه و همچنین بررسی فعالیت و تردد کامیون های معادن موضوعاتی بود که در جلسه و نسبت به طرح جامع اکو کمپ های کویری یزد مطرح شد تا  مشاور طرح با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز به بررسی جنبه های مختلف این موضوعات بپردازد.

 طرح جامع اکو پارک کمپ‌های کویری بر اساس گردشگری و مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار می‌تواند فرصتی مناسب برای تقویت سرمایه‌گذاری پایدار بر جاذبه های کویری و ایجاد فضایی متفاوت برای گردشگران و علاقه مندان این حوزه را رقم بزند و از سوی دیگر ایجاد کسب و کارهایی متفاوت با اثرگذاری جوامع محلی را به همراه داشته باشد.

 

 

گردشگری یزد کمپ کویر یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر