کد خبر: 708858 A

از سوی ماموران محیط‌زیست صورت گرفت؛

شکارچیان غیرمجاز در آمل، بابل و نور دستگیر و دام‌های هوایی در فریدونکنار و ساری جمع آوری شدند.

به گزارش ایلنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرهای آمل، بابل و نور هنگام گشت و کنترل مناطق حوزه استحفاظی 14 شکارچی غیرمجاز را به همراه 14 قبضه سلاح شکاری دستگیر و در شهرهای آمل ، فریدونکنار و ساری بیش از 90 رشته دام هوایی جمع آوری کردند.

ماموران از متخلفان در آمل لاشه دو قطعه خوتکا، در گشت زنی از منطقه جنگلی بندپی بابل لاشه یک راس خوک ، یک قطعه ابیاء و یک طاقه قرقاول و در نور 4 قطعه کبک معمولی را کشف کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل ، فریدونکنار و ساری در گشت و کنترل چندروزه در شالیزارهای روستاهای بنه کنار و ازباران و آیش فریدونکنار 47 ، در آب بندان ها وشالیزارهای آمل 36 و در شالیزارهای روستای میانشاه ساری 15رشته دام هوایی راجمع آوری و 94 پایه دام و 4 جایگاه استقرار شکارچیان را تخریب کردند.

در این اقدام شکارچیان متخلف، سه قطعه چنگر و 2 قطعه مرغابی در دام هوایی تلف شدند و یک قطعه خوتکا، 3 قطعه چنگر و یک بهله عقاب گرفتارشده در دام هوایی و یک بهله دلیجه ، درطبیعت رهاسازی و متخلفان باتشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

گفتنی است، دلیجه از پرندگان حمایت شده است که براساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست ضرروزیان هربهله دلیجه دویست میلیون ریال اعلام شد.

پرندگان حفاظت محیط زیست محیط زیست ساری شکارچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر