کد خبر: 708779 A

اطلاعیه سازمان هواشناسی؛

بارش برف و باران در کشور ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز- شنبه 8 دی ماه - فعالیت سیستم بارشی در استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، ارتفاعات البرز، برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به صورت برف و باران خواهد بود.

همچنین در این مناطق هوا مه‌آلود پیش‌بینی می‌شود که منجر به کاهش دید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی در مناطق ذکر شده خواهد شد.

امروز فعالیت سیستم بارشی در شمال شرق متمرکز است و اواخر امشب از کشور خارج می‌شود، دریای خزر تا ظهر امروز مواج پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز ماندگاری هوای سرد را در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

بعد از ظهر فردا سیستم بارشی جدیدی از سمت جنوبِ‌غرب وارد کشور می‌شود و در غرب خلیج فارس، برخی نقاط خوزستان، فارس، بوشهر و در اواخر وقت در استان هرمزگان سبب بارش باران، رعد و برق و وزش باد خواهد شد.

 فردا در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین فردا سیستم بارشی جدید سبب بارش برف و باران در استان‌های چهارمحال‌وبختیاری و کهکیلویه‌وبویراحمد می‌شود.

پس‌فردا علاوه بر مناطق ذکر شده در برخی نقاط استان‌های کرمان، یزد، جنوب‌اصفهان، برخی‌نقاط‌ لرستان، خراسان‌جنوبی نیمه‌جنوبی‌خراسان‌رضوی و نیمه‌شمالی‌سیستان‌وبلوچستان بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

 از بعد از ظهر دوشنبه در جنوبِ‌غرب و غرب از فعالیت سیستم بارشی کاسته خواهد شد، در اواخر همین روز سیستم بارشی از سمت شرق از کشور خارج می‌شود.

سامانه بارشی بارانی و برفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر