کد خبر: 708726 A

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز:

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز تاکید کرد: با نصب دوربین های پلاک خوان در مسیر ویژه دوچرخه سواری، موتورسیکلت ها و خودروهایی که وارد این مسیر شوند، جریمه می شوند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، علویان مهر با اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش ایمنی دوچرخه سواران، دوربین‌های پلاک‌خوان در فاز نخست مسیر ویژه دوچرخه‌سواری نصب‌شده و وسائل نقلیه متخلف اعم از خودرو و موتورسیکلت که وارد این مسیر می شوند، مشمول جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه هدف از نصب دوربین‌های پلاک خوان در سطح شهر، کنترل هوشمند و نرم افزاری ترافیک است، گفت: با توجه به رویکرد انسان محوری شهرداری شیراز، فراهم کردن زمینه افزایش ایمنی دوچرخه سواران و کاهش حضور خودروها در سطح شهر از جمله اهداف این مرکز است.

علویان مهر مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: به منظور اطلاع رسانی و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، پیام‌هایی مرتبط با این موضوع بر تابلوهایی متغیر خبری سطح شهر نقش بسته‌اند تا شاهد افزایش روزافزون استفاده از دوچرخه توسط شهروندان باشیم.

بر اساس این گزارش، مسیرهای دوچرخه سواری کلانشهر شیراز بر اساس برنامه‌ریزی طی سه فاز در محدوده مرکزی شهر اجرا می شود و فاز نخست این مسیر حدفاصل پایانه اتوبوسرانی میدان نمازی تا باغ عفیف آباد و پارک بعثت در حال اجراست و به زودی به بهره برداری می رسد.

 

دوچرخه سواری دوربین شهرداری کنترل ترافیک موتورسیکلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر