کد خبر: 708478 A

یک مقام مسئول در شهرداری مشهد:

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد تاکید کرد: در مجموع 50 درصد شهر مشهد با توجه به وجود چهار گسل در برابر زلزله آسیب پذیر است

به گزارش ایلنا از مشهد، امیر عزیزی در حاشیه سومین گردهمایی بزرگ دوام ثامن که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر مشهد، مدیران شهری و 3500 نفر از داوطلبان گروه های دوام ثامن در ورزشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: طبق بررسی ها و نقشه های تهیه شده 30 درصد از شهر مشهد به ویژه بافت های فرسوده حاشیه شهر در برابر زلزله خطر پذیری بالایی دارند.

وی اضافه کرد: در مجموع 50 درصد شهر مشهد با توجه به وجود چهار گسل در برابر زلزله آسیب پذیر است اما این بدین معنی نیست که با زلزله شش ریشتری کلیه ساختمانها تخریب شوند زیرا در طول 15 سال گذشته در ساخت و سازها نکات ایمنی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول به برگزاری سومین گردهمایی بزرگ دوام ثامن با حضور 3500 نفر از داوطلبان گروه های دوام ثامن اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون هشت هزار داوطلب آموزش های مقابله با بحران دوام ثامن را فراگرفته اند که تا پایان سال به 10000 نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

عزیزی ادامه داد: با توجه به اینکه مشهد شهری آسیب پذیر است، به آموزش های مقابله با بحران در قالب دوام ثامن از سوی شورای شهر و شهرداری در این دوره توجه ویژه ای شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3500 نفر از داوطلبان آموزش دیده در قالب 50 گروه دوام ثامن در 13 منطقه شهرداری مشهد سازماندهی شده اند، تصریح کرد: در همایش امروز در کنار برگزاری مانور مقابله با زلزله از اولین دوره مسابقات دوام ثامن رونمایی شد که در نظر است تابستان سال آینده اولین دوره کشوری مسابقات دوام ثامن نیز با حضور شهرداریهای کلانشهرهای کشور در مشهد برگزار شود.

زلزله شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر