کد خبر: 708221 A

عربشاهی مطرح کرد:

رئیس سازمان برنامه و بودجه البرز با اشاره به موضوع برنامه توسعه مشارکت عمومی و بخش خصوصی گفت: با اجرای برنامه ششم توسعه کشور نیز سهم استان البرز در سال گذشته 5 پروژه جدید بود همچنین، 10 پروژه نیمه تمام، تکمیل و 20 پروژه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا عربشاهی امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز، گفت: سیاست‌های ابلاغی استان تنها مربوط به استان‌نیست چرا که اهداف آن به سیاست‌های کلان و ملی برمی‌گردد.

وی افزود: وظیفه استان علاوه بر اجرای پروژه های ملی، اجرای پروژه های واگذار شده به بخش خصوصی است که مربوط به دستگا‌های اجرایی مختلف مانند کشاورزی، ورزش و جوانان، گردشگری، دانشگاه علوم پزشکی و موارد دیگر است که با جدیت دنبال می شود.

رئیس‌سازمان برنامه و بودجه البرز با اشاره به موضوع برنامه توسعه مشارکت‌عمومی و عملکرد بخش خصوصی گفت: با اجرای برنامه ششم توسعه کشور نیز سهم استان البرز در سال گذشته 5 پروژه جدید بود همچنین، 10 پروژه نیمه تمام، تکمیل و 20 پروژه به بهره برداری رسید.

عربشاهی تصریح کرد: از جمله موارد پیگیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز، تسریع در مشخص شدن شعاع 120کیلومتری و برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی اشتهارد، واگذاری 2 مگاوات برق به شهرک صنعتی شیخ آباد، اجرایی شدن طرح گردشگری اراضی 30 هکتاری سد طالقان در سال های 96 و 97 است.

عربشاهی با اشاره به رتبه های کشوری به دست آمده استان، خاطرنشان کرد: کسب رتبه نخست در تسهیلات رونق تولید، کسب رتبه دوم درطرح بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی، کسب رتبه پنجم بهبود شاخص دانش بنیان با 100 شرکت فناور، رکورد بالاترین عملکرد گندم استان با تولید بیش از 13 تن در هکتار از دستاوردهای اقتصادی البرز درسال گذشته است.

وی در پایان گفت که سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی پروژه های کوچک شهرستان ها و دهیاری ها را در بر نمی گیرد اما کماکان کارگروه های این مراکز باید به دنبال اهداف اقتصاد مقاومتی به فعالیت خود ادامه دهند.

زهرا عربشاهی ستاد اقتصاد مقاومتی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر