کد خبر: 708150 A

محمدامین فرشی:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز گفت: در کل کشور یک‌هزار و ۵۷۶ واحد از شهرک‌های صنعتی در تملک بانک است که سهم استان البرز در این خصوص ۱۵۳ واحد و برابر ده درصد آمار کلی بوده و میزان سرمایه گذاری این واحدها تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدامین فرشی امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: درون زایی اقتصادی و اشتغال زایی از موارد مهم برای بخش صنعت در بحث اقتصاد مقاومتی است که در این میان رونق اقتصاد غیر نفتی اهمیت بالایی دارد.

مدیرعامل شرکت شهر‌ک‌های صنعتی استان البرز گفت: در بودجه ۹۸ کشور، سهم درآمد نفت تنها حدود ۲۵ درصد است و در این میان نقش صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی پررنگ تر شده و به این موارد بیشتر در بحث درآمدی توجه شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه توسعه اقتصادی روستایی ۹۸ نقطه در کشور مشخص شده است، بیان کرد: از  این تعداد حدود ۷ نقطه مربوط به استان البرز است که این نقاط نواحی سازگار با محیط زیست است و می تواند زمینه اشتغال در دهستان های با بیش از ده هزار نفر جمعیت را فراهم کند از سویی نقش مهمی در توسعه صادرات دارد. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به اینکه در بخش هایی از استان از جمله کرج، فردیس و اشتهارد اشتغال شهری فراهم است، گفت: با انجام اقدامات توسعه ای روستایی در نقاطی از استان مانند ساوجبلاغ و نظرآباد می توانیم اقدامات خوبی را اجرایی کنیم.

وی اشاره کرد: در راستای پروژه شناسایی توسعه ظرفیت های ملی در استان ها  ۲ هزار و ۳۶۸ قرارداد در سطح واحدهای شهرک های صنعتی البرز منعقد شده است که از این تعداد تنها ۷۹۶ مورد واحدها به عنوان سند در رهن بانک بوده اند که از این تعداد تنها وام ۴۸ مورد پرداخت  و فک رهن شده است، ۷۴۸ مورد همچنان در رهن بانک است که از این تعداد ۱۵۳ واحد به تملک بانک درآمده است. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز توضیح داد: در کل کشور یکهزار و ۵۷۶ واحد از شهرک های صنعتی در تملک بانک است که سهم استان البرز در این خصوص ۱۵۳ واحد و برابر ده درصد آمار کلی است.

وی تشریح کرد: میزان سرمایه گذاری این ۱۵۳ واحد تا کنون بالغ بر ۲ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال بوده است.

فرشی تاکید کرد: در ابتدای سال جاری و به دلیل تعداد بالای واحدهای در تملک بانک که از سنوات قبل حادث شده بود رتبه دوم کشور در این خصوص را داشتیم اما اکنون مواردی از این تملک ها رفع شده و  به رتبه های پایین تر کشوری رسیده ایم.

استان البرز شرکت شهرک های صنعتی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر