کد خبر: 708060 A

محمدرضا مودودی:

سرپرست سازمان توسعه تجارت کشور با اشاره به اینکه بخش خصوصی ارز دریافتی صادراتی را باز نگردانده است گفت:اگر این ارز باز نگردد نمی توان انتظار داشت که شرایط را بهبود دهیم

به گزارش ایلنا، محمدرضا مودودی در مراسم روز ملی صادرات افزود: با توجه به اینکه کشورهای هدف که عمدتا در منطقه است نیز مشکلات زیادی دارند اما آیا می‌توانیم محقق کنیم که به جهش ۱۲۰ میلیارد دلاری در سال ۱۴۰۴ برسیم؟

وی با اشاره به اینکه ۳۵۰ شرکت در کشور بیش از ۱۰ میلیون دلار صادر‌ات دارند، ادامه داد: این در حالیست که آن ها ۳۵۰ قلم کالای با مقدار بیشتر از ۱۰ میلیون دلار صادر‌ می‌کنند

به گفته مودودی، ارتش صادراتی ایران با این تعداد شرکت به علاوه یک شرکت با یک میلیارد دلار صادرات و ۸ شرکت بالای ۵۰۰ میلیارد دلار صادرات قرار است با شرکت‌هایی که هر یک از آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات سالانه دارند رقابت کنند . 

وی افزود:  در ۱۰ کشور هدف اگر دارای یک نماینده از اتاق‌های بازرگانی داشتیم می‌توانستیم شاهد بهبود شرایط اقتصادی و صادراتی ایران در بازارهای هدف باشیم . 

مودودی اعتقاد دارد که اگر ارز حاصل از صادرات باز نگردد نمی‌توان انتظار داشت که شرایط را بهبود دهیم و اگر به دنبال توسعه چرخ‌های اقتصادی باشیم نباید انتظار داشته باشیم امکان بازگشت ارز وجود نداشته باشد‌ .

صادرات محمدرضا مودودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر