کد خبر: 708032 A

هاشم‌نژاد خبر داد:

رئیس جمعیت هلال‌احمر کرج گفت: آشناسازی 15 هزار نفر از دانش‌آموزان کرجی با مباحث پناهگیری، خروج اضطراری و تمرین آموزه‌های خود با اجرای عملیاتی مانور از اهم کارهای هلال احمر شهرستان کرج در آذرماه بوده است.

به گزارش ایلنا، سید فتح‌اله هاشم‌نژاد با بیان این خبر اظهار کرد: با توجه به ضرورت ایجاد آمادگی در اقشار مختلف جامعه بخصوص دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش مناطق مختلف، امسال همزمان در 12 مدرسه شهرستان مانور آمادگی در مخاطرات و زلزله انجام شد که طی آن آموزش‌های مقدماتی مربوط به کمک‌های اولیه، آتل و بانداژ، شناخت مخاطرات و راه‌های پیشگیری از آسیب، حمل مصدوم، اسکان اضطراری را فراگرفتند.

وی با اشاره به 42 مانور زلزله مدارس و ارگان‌ها توسط جمعیت هلال احمر شهرستان کرج، افزود: بیش از 15 هزار نفر با انجام تخلیه اضطراری و پناه‌گیری صحیح و اجرای دقیق مانور، برای آمادگی در مخاطرات آماده شدند.

هاشم‌نژاد همچنین به میزبانی مانور سراسری زلزله مدارس کشور در مدرسه فاطمه پزشکی مهرشهر اشاره کرد و گفت: این مانور با محوریت حضور دانش آموزان و امدادرسانی توسط آنها انجام شد. از اهم مانورهای انجام شده به مانور اداره برنامه و بودجه استان، آمادگی روستاییان در زلزله و مخاطرات با حضور ساکنان روستای علی‌آباد گونه، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه آزاد و پیام نور که در محل دانشگاه خوارزمی و همچنین آموزش سه دوره مخاطرات به مددجویان و انجام مانور در کمیته امداد امام‌خمینی(ره) کرج و کمال‌شهر، آموزش مخاطرات و ایمنی در زلزله در اداره برق مهرشهر، مجتمع آموزشی ناشنوایان باغچه‌بان از دیگر مانورهای ویژه برگزار شده توسط جمعیت هلال‌احمر کرج بوده است.

وی استمرار آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه در سطوح مختلف و تداوم انجام مانورها را در سطح مدارس و محلات با همکاری بیش از پیش آموزش و پرورش و شهرداری‌ها را عامل کاهنده آسیب‌های ناشی از مخاطرات عنوان کرد و این آموزش‌ها را سبب افزایش تاب‌آوری جامعه در بحران‌ها و همچنین افزایش مهارت نیروهای امدادرسان دانست.

مانور زلزله جمعیت هلال احمر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر