کد خبر: 707762 A

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

سازمان هواشناسی اعلام کرد، از روز پنجشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا،سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، پنجشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور وارد می‌شود.

روز جمعه این سامانه تقویت شده و علاوه بر مناطق ذکر شده سواحل دریای‌خزر، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، جنوب‌غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.  

 براین اساس وضع هوا در  استان‌های تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

پنجشنبه 1397/10/06

بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و  کرمانشاه، ایلام، غرب لرستان  و غرب خوزستان.

جمعه 1397/10/07

بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران، گلستان، ایلام، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری،خوزستان، شمال‌غرب بوشهر، جنوب‌غرب اصفهان، مرکزی، قزوین، تهران، البرز و همدان.

گفتنی‌است روزجمعه در استان‌های، خوزستان،  ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه بارش باران همراه با رگبار و  رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

همچنین ازبعد ازظهر پنجشنبه در مسیرهای کوهستانی دامنه‌های زاگرس واقع در شمال‌غرب، غرب تا جنوب غرب کشور و از روز جمعه تا روز شنبه علاوه بر مناطق فوق در ارتفاعات و دامنه‌های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف و اختلال در ترافیک جاده‌ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.  

 از این رو توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی در نظر گرفته شود .

یادآور می‌شود که از بعد از ظهر روز پنجشنبه و طی روز جمعه با جنوبی‌شدن جریان باد در سواحل خلیج فارس در استان‌های بوشهر و خوزستان دریا مواج می‌شود.

بارش برف و باران لغزندگی کاهش دید سامانه بارشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر