کد خبر: 707500 A

نشست مسئولان اجرایی هشتمین جشنواره شهر هوشمند با فعالان استارت‌آپی مشهد، در محل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از مشهد ، مهدی اردکانی، مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند با اشاره‌ به پیشینه برگزاری این رویداد گفت: این نمایشگاه که در طول زمان تغییراتی پیدا کرد، در سال 1383 با عنوان شهر الکترونیک (ELECIT) آغاز به کار کرد و پنج دوره از آن نیز با همین عنوان تا سال 92 برگزار شد و پس از آن به نمایشگاه شهر هوشمند تغییر نام داد. رویکرد نرم‌افزاری به جای توجه به مسائل سخت‌افزاری از نقاط قوت این نمایشگاه در آن سال‌ها به شمار می‌رفت که مورد استقبال اهالی فناوری قرار گرفت.

وی افزود: امسال بنا داریم با تکیه بر تجربیات قبلی، با کمک فعالان استارت‌آپی بر زمینه‌های کارآفرینی و ایده‌های نو تاکید داشته باشیم. در این راه تلاش داریم از نظرات و توانمندی همه فعالان این عرصه استفاده کنیم و به‌ویژه فضای بیشتری در اختیار بخش خصوصی و مجموعه‌های استارت‌آپی قرار داده شود.

اردکانی از فعالان استارت‌آپی برای ارائه طرح‌ها و پیشنهادات برای پویایی بیشتر این نمایشگاه‌ها دعوت کرد و اجرای برنامه‌هایی همچون کارگاه‌های آموزشی را از اقدامات مفید در این راستا به شمار آورد.

عطایی‌نژاد مسئول کمیته استارت‌آپ‌ها در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند نیز در این باره گفت: نیمی از این نمایشگاه، به بخش‌های مربوط به استارت‌آپ‌ها اختصاص پیدا کرده است. در این حوزه چند بخش حضور خواهند داشت که استارت‌آپ‌های شهر هوشمند که به مجموعه‌های نوپا و در حال رشد این عرصه اختصاص پیدا کرده، یکی از این بخش‌هاست.

وی افزود: حامیان استارت‌آپ‌ها بخش دیگری است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ریسک‌پذیری، شتاب‌دهنده‌ها و مجموعه‌های کارآفرینی از آن جمله به شمار می‌روند. استارت‌آپ‌های خط‌شکن نیز به عنوان مجموعه‌های رشدیافته در این عرصه بخش دیگری هستند که در گرفتن سهمی از بازار موفق بوده‌اند و در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند حضور خواهند داشت.

عطایی‌نژاد تصریح کرد: بخش نوآوری‌ها نیز در زمینه فعالیت استارت‌آپ‌ها در این نمایشگاه خواهد بود که محصول‌محور است. البته شهرداری مشهد در نمایشگاه دیگری در اردیبهشت‌ماه سال آتی، نوآوری‌های شهری را به نمایش خواهد گذاشت که در این زمینه به صورت کامل‌تر فعالیت خواهد داشت.

خراسان رضوی شهرداری استارتاپ شهر هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر