کد خبر: 707055 A

ایرج شریفی خبر داد:

سرپرست پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی از دستگیری مردی خبر داد که با همدستی یک خانم در شبکه اجتماعی تلگرام با ترفند‌های دعانویسی، فال‌گیری و رمالی اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، ایرج شریفی درباره جزئیات این حادثه گفت: به‌دنبال رصد فضای مجازی توسط کارشناسان مرکز اطلاعات فضای مجازی این پلیس، کانال‌های تلگرامی که در راستای رمالی و دعانویسی از این بستر اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند شناسایی شدند.

وی افزود: در ادامه رسیدگی به این موضوع، با اقدامات فنی و اطلاعاتی صورت گرفته روی کانال مورد نظر، گرداننده کانال به‌طور کامل شناسایی شد.

شریفی با بیان اینکه تاکنون مبالغ زیادی به حساب این شخص واریز شده و مشتریان فراوانی را از این طریق بدست آورده، تصریح کرد: با تکمیل مستندات پلیس و هماهنگی با مرجع قضایی، متهم به همراه همدستش دستگیر و در بازرسی از منزل آنها تعدادی کتاب دعا، فال و وسایل رمالی کشف و ضبط شد.

سرپرست پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی از شهروندان خواست با توجه به فعالیت وسیع این فرد در فضای مجازی، در صورت هرگونه شکایت در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۵۱۲۱۸۲۵۴۱۵ تماس حاصل کنند.

خراسان رضوی دستگیری رمال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر