کد خبر: 707033 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با عنوان اینکه اعضای شوراهای شهر باید نارسایی‌ها را احصا کرده و در کنار خدمتگزاران نظام در راستای حل موانع طرح ها و برنامه‌ها را اجرایی کنند، گفت: شهرداری‌ها با توجه به مصوبات شوراهای اسلامی موظف به ایجاد آرامش و امنیت در شهرها برای حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه هستند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی امروز در نشست با اعضای شوراهای اسلامی شهر استان با اشاره به اینکه اعضای منتخب شوراها افرادی نخبه هستند که خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند، افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا حلقه واسطی بین مردم و نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به قانون اساسی در خصوص ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا، ادامه داد: در گذشته انتخاب شهردار به عهده استاندار بود که طبق قانون اساسی اداره شهرها به پارلمان های محلی داده شد و کلید شهرها را در اختیار شورای شهر گذاشتند.

شهبازی گفت: اکنون نیز دولت با استقبال از این قانون، به شکل گسترده‌تری اختیارات را برون سپاری کرده و اداره شهرها با برنامه ریزی ها و مصوبات شوراها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه 20 سال است دولت از تصدی گری شهرها خارج شده است، افزود: با توجه به اینکه صنایع بزرگی در البرز مستقر هستند بنابراین باید ارزش افزوده آنها به نفع آبادانی شهرها و جبران کمبودهای زیست محیطی و آلودگی هوا بواسطه تعدد تردد خودرو صرف شود.

استاندار البرز اضافه کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر افرادی خبره و مسلط به اوضاع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی هستند از این رو انتظار می رود در این راستا با ارائه برنامه های دقیق به ساماندهی حوزه های مربوطه کمک کنند.

وی گفت: شوراها اختیارات فراوانی دارند که با اشراف به حوزه عملکرد خود باید گره گشا باشند، استانداران و فرمانداران موظف به تمکین و اجرای قوانین مصوب در شوراها هستند.

شهبازی افزود: طبق قانون اساسی، شوراهای اسلامی شهر می توانند به مجلس شورای اسلامی نیز طرح ارائه دهند بنابراین جایگاه بسیار ارزشمند و با اهمیتی دارند.

استاندار البرز عنوان کرد: اعضای شوراهای شهر باید نارسایی ها را احصا کرده و در کنار خدمتگزاران نظام در جهت حل موانع طرح ها و برنامه ها را اجرایی کنند.

وی گفت: شهرداری ها با توجه به مصوبات شوراهای اسلامی موظف به ایجاد آرامش و امنیت در شهرها برای حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه هستند.

شهبازی افزود: اکنون با گذشت 16 ماه از عمر دوره پنجم شوراهای اسلامی، اعضا باید برنامه های مدون در خصوص آبادانی شهرها اجرایی کرده باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید شهرداری ها باید در راستای درآمدزایی چالاک باشند، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد شوراها به سمت درآمدزایی بروند و در این رابطه برنامه محور عمل کنند.

استاندار البرز گفت: شهرداری ها موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی محسوب می شوند از این رو باید انتظارات مالی آنها از دولت ها کاهش یابد.

شهبازی ادامه داد: در تعاقب سیاست گذاری‌های کشور، کارگاه آموزشی برای اعضای شوراهای اسلامی شهر برگزار شد که در خصوص امور اداری، نحوه تعیین جلسات، صورت جلسات و... آموزش های لازم ارائه شد.

 

 

 

شورای شهر استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر