کد خبر: 706790 A

وضعیت آب و هوا و محور‌های مواصلاتی؛

به گفته سازمان هواشناسی کشور امروز و فردا برای نیمه غربی و شمالی کشور بارش برف و باران و برای سایر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود.

به گزارش ایلنا، برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از پلیس راهور شرایط بارندگی و سامانه‌های جوی در مناطق مختلف کشور به شرح زیر گزارش می‌شود.
 
بارش برف و باران در نیمه غربی و شمالی

امروز با عبور موجی از شمال غرب کشور شرایط برای بارش‌های برف و باران در استان‌هایی مثل آذربایجان غربی و شرقی زنجان بخش‌هایی از کردستان و ارتفاعات قزوین اردبیل فراهم می‌شود. بارش باران در استان های مازندران و گیلان به صورت پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

موج بارشی فردا در نیمه شمال شرقی 

این موج بارشی فردا به شمال شرقی کشور می‌رود و بنابراین برای خراسان شمالی و رضوی انتظار بارش برف و باران وجود دارد و در استان‌های مازندران و گلستان هم بارش باران پراکنده را خواهند داشت.

جو پایدار برای سایر مناطق کشور 

سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود. در نیمه شرقی کشور پدیده غالب وزش باد برای فردا وزش باد است، بخصوص در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان این وزش باد منجر به وقوع گردو خاک می شود.

امروز در استان تهران و سمنان برای ساعات بعداز ظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

شب گذشته شهرکرد سردترین استان

شب گذشته دمای هوای 21 مرکز استان به زیر صفر رسید. سردترین استان‌ها به ترتیب شهرکرد با دمای 11 درجه زیر صفر و استان‌های یاسوج کرمان همدان و بیرجند با دمای 6 درجه زیر صفر در رتبه دوم و استان سنندج  با 5 درجه زیر صفر در رتبه سوم قرار گرفتند.

دمای تهران هم صفر درجه بود که امروز در گرمترین ساعات ظهر دمای هوا به 10 درجه بالای صفر می‌رسد.

  
در استان‌های ساحلی دریای خزر با توجه به وزش بادهای جنوبی یکی دو روز آینده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل به طور نسبی دمای هوا افزایش می‌یابد. آب‌های خلیج فارس در بخش‌های مرکزی، شرقی و تنگه هرمز  برای امروز و فردا مواج است و ارتفاع موج تا 2 متر هم می‌رسد.

آب و هوا بارش برف و باران چهارمحال و بختیاری شهرکرد اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر