کد خبر: 706723 A

کیانوش کیامرز خبر داد

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد مقدس گفت: برای تامین منابع ارزی، دو هفته پیش جلسه‌ای با نمایندگان مجلس برگزار کردیم تا بتوانیم مشکلات ارزی را حل کنیم.

به گزارش ایلنا از مشهد، کیانوش کیامرز گفت: سال آینده در مجموع نیاز به 1100 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه اجرای خط 2 و3 قطار شهری مشهد داریم که به صورت جدی در حال پیگیری تامین منابع برای تامین این مبلغ هستیم.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد مقدس افزود: با توجه به وضعیت کشور و برنامه‌ریزی‌هایی که دولت برای قطارشهری‌های کشور انجام داده است متاسفانه بودجه نقدی قطارشهری‌ها از جمله قطارشهری مشهد در سال 97-98 کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: لذا طی چند روز گذشته جلساتی را با شورای شهر و شهردار مشهد برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم منابع مالی دیگری را برای پروژه قطارشهری تامین کنیم.

کیامرز تصریح کرد: در راستای عمل به قول در خصوص خط دو قطارشهری مبنی بر اتصال ادامه این خط از میدان شریعتی به بولوار پیروزی تا پایان سال، در تامین منابع ارزی به مشکل برخورده‌ایم.

وی با بیان اینکه 40 درصد از هزینه‌های قطارشهری ارزی است، اظهار کرد: لذا برای تامین منابع ارزی، دو هفته پیش جلسه‌ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم تا بتوانیم مشکلات ارزی را حل کنیم که در حال حاضر قول‌هایی در این زمینه داده شده است.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد ادامه داد: شهردار مشهد نیز به جد پیگیر این موضوع است تا بتوانیم قولی که به مردم برای اتصال خط دو به بولوار پیروزی داده‌ایم را عملی کنیم.

وی گفت: با وجود این مشکلات، خوشبختانه اکنون روند عملیات اجرایی ادامه خط دو قطارشهری مشهد خوب پیش می‌رود و ریل‌گذاری مسیر ایستگاه شریعتی تا پیروزی 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کیامرز اضافه کرد: همچنین کار احداث ایستگاه‌ها نیز پیشرفت قابل قبولی دارد و عملیات اجرایی ایستگاه شهید کاوه در مرحله نازک کاری قرار دارد اما برخی از تجهیزات مورد نیاز باید تا 15 دی ماه به کشور وارد شود تا بتوانیم به زمانبندی انجام شده برسیم.

بودجه مشهد قطار شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر