کد خبر: 706524 A

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان علت کیفیت پایین آب در اهواز را شکستگی کانال سد تنظیمی "پای پل" عنوان کرد و گفت: در این باره شرکت آب و فاضلاب باید جوابگو باشد.

به گزارش ایلنا، صابر علیدادی، با بیان اینکه در حال حاضر EC آب در رودخانه کارون یکهزار و ۵۰۰ میکروموس بر سانتیمتر و دبی آن تقریبا ۴۰۰ مترمکعب بر ثانیه است گفت: هیچ مشکلی برای تامین آب اهواز از رودخانه کارون وجود ندارد و علت اینکه آبی با کیفیت پایین به دست مردم اهواز می‌رسد را باید شرکت آب و فاضلاب اهواز توضیح دهد.
 
وی با اشاره به بحث کیفی آب اهواز بیان داشت: خطوط آبرسان، ایستگاه‌های پمپاژ، مخازن و تصفیه‌خانه‌های طرح غدیر هیچ مشکلی ندارند و فقط کانالی که آب را از سد تنظیمی "پای‌پل" به "ام‌الدبس" که مرکز تغذیه آب طرح غدیر است می‌رساند، دچار شکستگی شده است.
 
علیدادی تصریح کرد: کانال پای پل دچار شکستگی شده و در حال حاضر تعمیرات بر روی این کانال در حال انجام است و برای خط غدیر هیچ مشکلی به وجود نیامده است.
 
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به وضعیت نامناسب آب در رودخانه کارون در ۱۲ سال گذشته افزود: امسال اولین سال است که وضعیت آب کارون خوب شده و با توجه به شرایطی که وجود داشت، باید تعمیرات کانال پای پل حتما انجام می‌شد، زیرا این کانال در ۶ سال گذشته دچار شکستگی‌های مدوام و عمیق می‌شد.
 
این مقام مسئول اذعان داشت: امسال با توجه به بهبود شرایط آب کارون برای تامین نیاز مردم، اقدام به تعمیر این کانال شده است و در خصوص زمان پایان تعمیرات نیز معاونت آبیاری و زهکشی سازمان می‌تواند پاسخگو باشد.
 
صابر علیدادی با اشاره به اینکه اکنون کیفیت آب کارون مانند آب کرخه است، اظهار کرد: شرایط فعلی که در رودخانه کارون به وجود آمده است، تنها فرصتی بود که برای فصل تابستان و بهار سال آینده که ممکن است مجددا وضعیت کارون نامناسب باشد، کانال پای پل تعمیر شود و در این راستا تعمیرات در کانال پای پل آغاز شد.
 
وی اظهار داشت: پیش از اجرای طرح غدیر که حدود ۶ یا ۷ سال از اجرای آن می‌گذرد، آب اهواز بدون هیچ مشکلی از کارون تامین می‌شد، اما این‌که اکنون چه اتفاقی رخ داده است که شرکت آب و فاضلاب اهواز نمی‌تواند آب با کیفیتی را از کارون تامین و در اختیار مردم قرار دهد، موضوعی است که این شرکت باید پاسخگو باشد.

برق دبی شرکت آب و فاضلاب معاون اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر