کد خبر: 705894 A

مدیرکل راه آهن لرستان خبرداد:

مدیرکل راه آهن لرستان گفت: به دلیل انجام عملیات بازسازی در محدوده ریلی استان، راه آهن سراسری تهران - جنوب از امروز شنبه یکم دی ماه به مدت چهار روز مسدود است.

به گزارش ایلنا، رحمت رحمت‌نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: در این مدت تردد تمامی قطار‌های باری و مسافری در این مسیر امکان‌پذیر نیست.
 
وی با اشاره به انجام عملیات بازسازی در محدوده بلاک قارون - بیشه گفت: طول این بلاک ۱۷ کیلومتر است که با توجه به وجود تونل‌های طویل، قوس‌های زیاد و عدم دسترسی راه جاده‌ای یکی از سخت گذرترین مسیر‌های ریلی کشور به شمار می‌رود.
 
رحمت نژاد بیان کرد: از مجموع ۱۵۵ کیلومتر راه‌آهن ناحیه لرستان واقع در مسیر سراسری تهران - جنوب، تمامی مسیر‌ها به جز این مسیر بازسازی‌شده که با پایان این بازسازی، سرعت و ایمنی در این مسیر افزایش یافته و احتمال بروز حوادث ریلی کاهش می‌یابد.
 
رحمت نژاد اضافه کرد: قرار بود این مسیر خرداد امسال تا پایان ماه مبارک رمضان و با وقفه‌های چند روزه به صورت موقت مسدود شده و کار بازسازی بلاک قارون - بیشه بطول ۱۷ کیلومتر انجام شود، اما با توجه به حجم جابجایی بار و شروع سفر‌های تابستانی، این تصمیم تغییر کرد و مقرر شد مسدودی‌های مسیر در دراز مدت انجام شود تا خللی در حمل و نقل ریلی محور تهران - جنوب ایجاد نشود.
 
وی گفت: با توجه به شرایط کوهستانی منطقه، این محدوده فنی‌ترین بلاک مسیر در ناحیه لرستان است که دارای ۱۹ دهانه تونل به طول بیش از ۹ کیلومتر، ۶ دهانه پل به طول ۵۶۷ متر و ۴۴ دهانه قوس است.
 
به محدوده بین هر ایستگاه قطار تا ایستگاه بعدی بلاک می‌گویند.
 
بازسازی راه آهن سراسری تهران - جنوب در محدوده لرستان از سال ۹۲ آغاز شده است.

جاده حمل و نقل دی ماه راه آهن ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر