کد خبر: 705617 A

زاهدی مطرح کرد:

استاندار قزوین گفت: مصرف کالای داخلی و تبدیل شدن آن به یک فرهنگ عمومی، بهترین راه برای مبارزه با قاچاق به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: بین تولید کالای داخلی و قاچاق یک رابطه منظم وجود دارد و در صورتی که قیمت تمام شده محصولات داخلی افزایش یابد منجر به افزایش قاچاق کالا خواهد شد.

وی با اشاره به عوامل فرهنگی موثر بر قاچاق کالا، اضافه کرد: 6 دهه است که برای ما خانواده های ایرانی داشتن کالای خارجی یک پرستیژ اجتماعی است و باورمندی برای استفاده از کالای داخلی وجود ندارد بنابراین باید این رویه را تغییر دهیم.

زاهدی تاکید کرد: همه افراد جامعه ازمردم تا مدیران باید نگاه استفاده از کالای ایرانی داشته باشد، نمی‌شود از مردم این موضوع را بخواهیم ولی مدیران آن را رعایت نکنند.

استاندار قزوین با بیان اینکه کالاهای ایرانی نیز باید کیفیت مناسب داشته باشند تا در بازارهای داخلی با رقبای خارجی خود رقابت کنند، یادآور شد: اگر مصرف‌کننده این کیفیت را در کالایی احساس نکند به سمت کالای خارجی تمایل پیدا می‌کنند.

استاندار قزوین با اشاره به موضوع قاچاق سوخت و توزیع نفت در روستاهای دارای گازرسانی تصریح کرد: امروز هیچ توجیهی برای توزیع گاز در روستاهایی که دارای گازرسانی هستند وجود ندارد.

وی در مورد برخی کالاهای قاچاق کشف شده یادآور شد: در صورت تایید علوم پزشکی و استاندارد برخی از این کالاها را می‌توان به بازار وارد کرد و در اختیار مصرف کنندگان قرار داد.

استان قزوین مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر