کد خبر: 705547 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد:

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی در سیستم بانکی در دست بررسی است.

به گزارش ایلنا از لرستان، علی آشتاب در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری  لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزارشد، اظهارداشت: تاکنون بالغ بر 180 میلیارد و 200 میلیون تومان طرح اشتغال روستایی به مرحله پرداخت و  260 میلیارد تومان طرح در سیستم بانکی نیز در شعب استانی در دست بررسی است.

وی افزود: نکته مورد تاکید مدیریت ارشد استان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نظارت جدی و اساسی بر اجرای طرح‌هاست به طوری که کمیته نظارت در سطح شهرستان‌ها تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: حدود 200 طرح  اشتغال روستایی مورد نظارت و بررسی قرار گرفته زیرا ما علاوه بر پرداخت تسهیلات وظیفه صیانت از منابع  را نیز در اختیار داریم تا منجر به تولید و اشتغال شود.

وی بیان کرد: از سیستم بانکی نیز انتظار می‌رود در راستای اجرای نظر کمیته‌ها همکاری و دقت نظر بیشتری در مرحله پرداخت  داشته باشند تا خروجی کار منجر به تولید و اشتغال در روستاها شود.

آشتاب با اشاره به اینکه در شهرستان رومشکان 16 میلیارد تومان  طرح اشتغال روستایی شناسایی شده است گفت: تاکید ما رعایت عدالت در سهم بخشی و شهرستانی است  و در این میان رسالت بانک و دستگاه‌ها سنگین است. بانک‌ها عملکرد و چارچوب‌های  مورد نظر را لحاظ کنند البته به شرطی که دستگاه  طرح مورد نظر را شناسایی کند و مجری  نیز پای کار باشد.

وی به برخی از طرح‌هایی که شامل تسهیلات اشتغال روستایی نمی‌شوند نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه‌ها و بانک‌ها از معرفی طرح  دام‌های سبک و سنگین به استثنای اصلاح نژاد، ممنوعیت پرداخت اشتغال  روستایی به خرید خودرو، خرید و فروش طلا و جواهر و سنگ‌های قیمتی، ساخت هتل به جز اماکن بوم گردی، اکتشاف معادن، تولید مصالح ساختمان، ایجاد و توسعه پمپ بنزین برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی خودداری کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهارداشت: طرح‌های اشتغال روستایی شهرستان رومشکان باید بررسی و وارد چرخه تولید شوند تا این شهرستان نیز از مزایا  و ظرفیت‌های این طرح بهره‌مند شود.

خبرنگار: مژگان شیری

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر