کد خبر: 705347 A

سرهنگ حاجیان خبر داد:

جانشین فرماندهی انتظامی قزوین گفت: 2 متهم به کلاهبرداری پنج میلیاردی در استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مهدی حاجیان افزود: پس از دریافت پرونده‌های متعدد از دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه افرادی با ایجاد و تاسیس بنگاه مشاور املاک در قزوین اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و در حال حاضر نیز متواری هستند موضوع شناسایی و دستگیری متهمان متواری در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد متهمان در مشاور املاک با شیوه و شگرد خیانت در امانت و انتقال مال غیر از طریق اخذ وجوه از مستاجران به عنوان ودیعه و عدم تحویل آن به موجرین و همچنین فروش ملک هایی که مالکان آنها در خارج از کشور اقامت دارند مرتکب بزه شده و با به دست آوردن حدود پنج میلیارد ریال از اقشار کم درآمد جامعه در منطقه محروم قزوین اقدام به کلاهبرداری کرده و متواری می شوند.

این مسئول انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با گسترش چتر اطلاعاتی و اقدامات فنی پلیسی، محل اختفاء متهمان را در یکی از شهرک‌های حاشیه‌نشین استان مورد شناسایی قرار داده و در اقدامی ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

به گفته سرهنگ حاجیان، با انتقال متهمان به پلیس آگاهی در بازجویی‌های فنی ماموران و ارایه اسناد و مدارک لازم، به بزه انتسابی اعتراف و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه 15 شاکی شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: متهمان به اتهام خیانت در امانت و انتقال مال غیر و تحصیل مال از طریق نامشروع در حدود 5 میلیارد ریال با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به سامانه 100 پلیس اطلاع دهند.

استان قزوین کلاهبرداران میلیاردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر